24.10.2019 | Czytano: 2046

Piąty raz z rzędu

W Arenie Nowy Trag odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu nowotarskiego w unihokeju chłopców.

Do zawodów w tym roku przystąpiły zaledwie trzy drużyny: II LO, Cech Rzemiosł Różnych i ZSTiP. Grano systemem każdy z każdym.
Pierwszy mecz ZSTiP - Cech był jak się okazało rozgrzewką przed trudniejszym spotkaniem z Borem. „Technicy” wygrali pewnie 9:0. Bramki strzelali: Łukasz Hrapkowicz 3, Jan Jaskierski 2, Paweł Jankowski 2, Jacek Jachymiak i Jakub Żurawski.

Drugie spotkanie między Borem i Cechem w zasadzie bez historii skończyło się wysokim zwycięstwem II LO 10:0.

Trzecie, decydujące spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Oba zespoły grały uważnie w obronie i wyglądało na to, że kto strzeli pierwszą bramkę wygra. Pierwsi zapunktowali chłopcy z Metalki jeszcze przed przerwą. Po przerwie zespół z II LO jeszcze nie ruszył do frontalnego ataku. Dopiero gdy po jednej z kontr bramkę zdobyła Metalka, Bór musiał się otworzyć co poskutkowało kolejnymi kontrami ze strony ZSTiP. W ten sposób ZSTiP wypunktowało przeciwników 5:0. Tym samym zdobyło tytuł mistrza piąty rok z rzędu. Bramki strzelali: Jan Jaskierski 2, Łukasz Hrapkowicz 2 i Jan Leśniak.

Miano najlepszej drużyny wywalczyli: Łukasz Brynczka, Dawid Zięba, Jan Jaskierski, Łukasz Hrapkowicz, Jan Leśniak, Jacek Jachymiak, Patrik Mółka, Jakub Żurawski, Kamil Obrochta, Paweł Jankowski, Tadeusz Słowakiewicz.