14.10.2019 | Czytano: 2092

Goszczyński w czołówce wojewódzkiej (+zdjęcia)

Na nowotarskim lotnisku spotkały się 52 drużyny, mistrzów i wicemistrzów powiatów w sztafetowych biegach przełajowych, po 26 dziewcząt i chłopców.

Obie grupy startowały w konkurencji 10x1200 metrów. Stawką zawodów był awans do krajowego finału i punkty do całorocznego współzawodnictwa, za udział i zajęte miejsca w wojewódzkich finałach.

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Po imponujących wolą walki biegach (wszystkich zawodniczek), zajęły piąte miejsce.

Przebieg sztafety licealistek był dramatyczny, pełen zwrotów. Druga zawodniczka ruszyła na trasę jako jedenasta, ale ukończyła na szesnastej pozycji. Przełom nastąpił po drugiej zmianie, Justyna Musiał przybiegła jako dwunasta. Zuzanna Mroczka biegnąca jako piąta, zameldowała się w strefie zmian na siódmej pozycji (!).

Po biegach sześciu zawodniczek nastąpił spadek na dziesiąte miejsce, ale Agnieszka Chlipała, siódma z kolei, wyprowadziła sztafetę na piąte (!). Emilia Biernat awansowała o jedną pozycję, a Martyna Hryc utrzymała status quo. Odnowiona kontuzja Agaty Czai, biegnącej jako ostatnia, nie pozwoliła dowieść czwartego miejsca, ostatecznie ukończyły konkurencję jako piąte. Gratulacje za ambitną postawę!

Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju zajęły 16. miejsce, a ich koledzy 15. Drugi reprezentant powiatu, drużyna chłopców z Zespołu Szkół w Jabłonce uplasowała się na 17. pozycji.

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu wystąpiły w składzie: Joanna Bachleda, Magdalena Nowobilska, Justyna Musiał, Kinga Szeliga, Zuzanna Mroczka, Anna Siuty, Agnieszka Chlipała, Emilia Biernat, Martyna Hryc, Agata Czaja.

Awans do Krajowego finału wywalczyły drużyny, dziewcząt z ZSP MSG w Myślenicach i chłopców z ZSSam. w Nowym Sączu.