28.08.2019 | Czytano: 4185

III liga: Silnik jeszcze nie odpalił

Oba zespoły w ubiegłym sezonie były w czubie tabeli. W tych rozgrywkach zawodzą. Zarówno w Podhalu, jak i drużynie lubelskiej w przerwie letniej zaszły duże zmiany.

Jak na razie nie przyniosło to pożądanych efektów. Niepokoi anemia strzelecka nowotarżan. W dotychczasowych meczach cztery razy piłka znajdowała drogę do bramki przeciwnika, przy czym tylko raz z akcji.

Drużyna trenera Mirosława Hajdy też wypada zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wydaje się, że potencjał zespołu jest znacznie większy niż zajmowane miejsce w tabeli. Grają w nim przecież piłkarze z ekstraklasową, a nawet reprezentacyjną przeszłością, jak Grzegorz Bonin czy Tomasz Brzyski. Z kolei Rafał Grodzicki rozegrał w piłkarskiej elicie 270 spotkań, w tej klasie występował też bramkarz Adrian Olszewski. Do meczu z Podhalem nie przekładało się to niestety na wyniki. Obie drużyny marzyły o przełamaniu. Lublinianie o pierwszej wygranej, bo samu zwycięstwa jeszcze nie zaznali. I do9konali tego, chociaż zaczęło się nie po ich myśli.

Pierwsze 20 minut to typowe badanie sił. Potem przystąpiono do ofensywy. W końcówce pierwszej połowy Podhale objęło prowadzenie z „wapna”. Trener gospodarzy w przerwie dokonał zmian i to był strzał w dziesiątkę. Szybko jego zespół doprowadził do wyrównania i Motor włączył trzeci bieg. Miał ogromną przewagę, ale bardzo długo straszliwie męczył się w ataku. Na szczęście dla miejscowych w polu karnym umiejętnie znalazł się Paluch, który trafił do siatki i tym samym dał pierwszą wygraną lublinianom.

Momenty były
28 – Mizia uderzał z ostrego kąta, Olszewski nie dał się zaskoczyć.
29 – Swędrowskiego strzał Szukała paruje na róg.
33 – Witkowski dośrodkowuje, bramkarz piąstkuje.
35 – piłka po uderzeniu Hruszki z woleja trafia w plecy Grunta i wychodzi na róg.
39 – strzał Kunca broni robinsonadą Mizia. Przy tej interwencji rozciął łuk brwiowy.
40 – kapitalna interwencja Szukały, sparował piłkę z kilku zaledwie metrów.
41 - Cichocki zagrał do Kunca, ale Szukała kolejny raz popisał się świetną interwencją.
45+2 GOL! 0:1 – piłka po dośrodkowaniu Mizi trafia w rękę gracza gospodarzy w polu karnym. Karnego pewnie wykonał Mianowany.
47 – wrzutkę Dudy łapie Szukała.
49 GOL! 1:1 - wrzutka z prawej strony i Duda mija się z piłką w polu karnym. Chwilę później jednak pomocnik Motoru doprowadza do wyrównania; po zagraniu Brzyskiego wślizgiem pakuje piłkę do siatki.
52 - rzut wolny dla gości. Olszewski z problemami wybija przed pole karne.
56 - Duda strzela zza pola karnego obok słupka bramki Podhala.
69 - dobra akcja gospodarzy prawą stroną. Piłka trafiła przed pole karne do Bonina, który mocnym strzałem posłał ją nad poprzeczką.
71 - po rzucie rożnym zablokowano strzał Swędrowskiego.
74 - Brzyski z dystansu wysoko nad bramką Podhala, za chwile Bonin skopiował jego wyczyn.
82 - po wrzutce Brzyskiego z rzutu rożnego, piłkę przed siebie wybił Szukała. Nowak znalazł się w znakomitej sytuacji, ale spudłował, strzelając obok bramki.
85 GOL! 2:1 – Paluch po krótkim wybiciu piłki przez gości z linii pola karnego uderzył z pierwszego i piłka wpadła w sam środek bramki.

Motor Lublin – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (0:1)
0:1 Mianowany 45 +2 karny
1:1 Duda (Brzyski) 49
2:1 Paluch 85
Motor: Olszewski – Kajpust (46 Gruszkowski), Swędrowski, Duda, Grunt (46 Paluch), Cichocki, Bonin (78 Ceglarz), Brzyski, Michota (58 Nowak), Kunca, Grodzicki,.
NKP Podhale: Szukała – Witkowski, Mączka, Lepiarz, Tonia, Hruszka, Danilczyk, Dynarek, Mizia (75 Barbus), Mianowany (68 Zapotoczny), Mrówka (62 Palonek).