28.06.2019 | Czytano: 3561

ME OCR: Złoto dla Krzystyniaka i Prusaka

W drugim dniu mistrzostw Europy w OCR (biegi przeszkodowe) rozgrywanych w Gdyni, rozgrywano biegi na dystansie 15 km.

Mistrzem Europy w najbardziej prestiżowej kategorii Elite został Polak Tomasz Oślizło (OCR Sportowiec). Świetną robotę wykonał za Artsiom Tochka, który jako drugi zameldował się na mecie, a tuż za nim Thomas Buyle. To był niesamowity wyścig! Warto było go śledzić w transmisji internetowej.

Reprezentanci Podhalańskich Dzików Gorący Potok w drugim dniu wywalczyli kolejne medale. Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Prusak w kategorii 30-34 lat. Wczoraj wygrał dystans 5 km, dzisiaj najszybszy był w „królewskiej” rywalizacji.

Tytuł mistrzowski przypadł Robertowi Krzystyniakowi w kategorii wiekowej 45-49. Początkowo nazwisko nowotarżanina widniało na trzeciej pozycji, ale szybko dokonano korekty. Kolejność dość często ulegała zmianie, nie tylko w tej kategorii wiekowej. Jego walkę można był śledzić na portalu internetowym. To była ekscytująca rywalizacja, z dużą porcją emocji.

Tuż za podium, na pozycji najbardziej nielubianej przez sportowców, czyli czwartej, znalazła się Alicja Jasińska w kategorii 13-17 lat. Jej starsza koleżanka Katarzyna Baranowska startowała w Elite i początkowo plasowała się na 12 pozycji. później, podobnie jak w przypadku Krzystyniaka, dokonano weryfikacji. Ostatecznie nie została sklasyfikowana.

Blisko „pudła” był Marcin Mikrut, który w kategorii wiekowej 18-24 lat ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu. Jego starszy kolega Radosław Raczek (kategorii 25-29) zajął 16 miejsce.