03.06.2019 | Czytano: 1580

Awans Bartłomieja Knapczyka do mistrzostw Polski! (+zdjęcia)

Ponad 500 lekkoatletek i lekkoatletów uczestniczyło w rywalizacji o tytuły mistrzów województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20. Rangę zawodów podniósł liczny udział gości, lekkoatletów reprezentujących kluby z sześciu województw.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, mogą zaliczyć start do udanych. Zdobyli sześć medali, cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Pięć medali zdobyli juniorzy U20, jeden juniorka U18.

Podwójnym mistrzem województwa został Bartłomiej Knapczyk, wygrał finały biegów na 100 i 200 metrów, uzyskał czasy 11.04 i 22.24. Uzyskując minima „A” PZLA w obu konkurencjach, zapewnił sobie udział w mistrzostwach Polski juniorów. Rezultaty te są rekordami szkoły w kategorii U20.

Mistrzynią województwa została również Agata Czaja. 3000 metrów przebiegła w czasie 11:21.50, jest to nowy rekord Szkoły. Poprzednią rekordzistką była Natalia Atanasow Ancew, 13.06.2015 r, na stadionie AWF w Krakowie, w czasie Otwartego Pucharu Krakowa, uzyskała rezultat 12:55.95.

Czwarty tytuł mistrzowski zdobył Łukasz Kułach, kulę o wadze 6 kg pchnął na odległość - 11.42. W roku ubiegły, w kategorii U18 zajął trzecie miejsce (5 kg) - 11.82.

Srebrnym medalem musiała się zadowolić Klaudia Lipkowska w biegu na 400 metrów, uzyskała rezultat 1:05.47. Klaudia jest tegoroczną absolwentką Liceum, w ubiegłym roku podczas finału Krajowej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołobrzegu, indywidualnie, w biegu na 400 metrów, zajęła trzecie miejsce.

Jedyna medalistka w kategorii U18 - Kinga Machaj, stanęła na trzecim stopniu podium, w rzucie oszczepem 500 G uzyskała odległość 24.56 .

Na wysokich pozycjach uplasowali się również pozostali zawodnicy „Gimpla”.

U20 (juniorki i juniorzy) – 400 metrów – 4. Kamil Górecki 53.30; 800 metrów - 14. Oliwia Smolarska 2:49.18 (SB); 3000 metrów - 11. Paweł Świątkowski 10.41.56; 4. sztafeta 4x100 metrów 47.48 w składzie: Bartłomiej Majerczak, Mateusz Szwajnos, Kamil Górecki, Łukasz Domalik; skok w dal - 5. Dominik Machaj 5.74 (PB), 6. Klaudiusz Gut – Borowy.

U18 (juniorzy i juniorki młodsze) – 100 metrów - 10. Patrycja Iglar 14.76, 7. Bartłomiej Majerczak 11.84; 200 metrów – 8. Patrycja Iglar 30.51, 9. Patrycja Fryźlewicz 33.32, 5. Bartłomiej Majerczak 23.91 (PB), 8. Mateusz Szwajnos 24.74; 400 metrów – 4. Mateusz Szwajnos 54.65; 1500 metrów – 6. Joanna Jurczak 5:35.80; skok w dal – 5. Natalia Zębala 4.55 (PB) 7. Natalia Bąk 3.89 (=PB), 8. Edyta Wesołowska, 5. Łukasz Domalik 5.86 (PB); pchnięcie kulą 5 kg – 4. Piotr Dziadkowiec – 10.34 (PB); rzut oszczepem 500 G – 6. Natalia Bąk 18.99.