28.05.2019 | Czytano: 1599

Czternaście medali (+zdjęcia)

Na pływalni KS Korona Kraków odbywały się letnie Mistrzostwa Dzieci i Młodzików Województwa Małopolskiego – „Olimpiada Małopolska 2019”.

UKS Delfin Nowy Targ reprezentowało 11 zawodników w wieku 10 – 13 lat. Rywalizowali oni w gronie 384 zawodników z 24 małopolskich klubów pływackich. W ciągu dwóch dni zmagań rozegrano 36 konkurencji na dystansach od 50 m do 800 m oraz wyścigi sztafetowe. Najlepsze rezultaty spośród nowotarżan osiągnęli:

Aleksander Watycha, zdobywając 3 złote medale na dystansie 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz 2 brązowe medale na dystansie 50m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym,

Justyna Tokarska, zdobywając 2 srebrne medale na dystansie 50 m i 200 m stylem klasycznym oraz 2 brązowe medale na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym,

Kacper Mastalski, zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 200m stylem klasycznym,

Amadeusz Pastwa, zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym,


Hanna Węgrzyn, zdobywając brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Medalowe trzecie miejsce wywalczyła sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie: Aleksander Watycha, Bartłomiej Szyszka, Michał Madyda i Amadeusz Pastwa.

Czterech nowotarżan znalazło się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej ze wszystkich startów – Justyna Tokarska, Kacper Mastalski, Hanna Węgrzyn i Aleksander Watycha.

Najlepsze rezultaty pozostałych zawodników: Kacper Wielgus – 7 miejsce na 100 m stylem motylkowym, Anastazja Wielkiewicz – 8 miejsce na 100 m stylem motylkowym, Arkadiusz Smoleń – 9 miejsce na 50 m stylem klasycznym, Zofia Darowska – 11 miejsce na 100 m stylem zmiennym, Martyna Garbacz – 14 miejsce na 50 m stylem klasycznym.

- Letnie Mistrzostwa Województwa to podsumowanie półrocznej pracy zawodników – mówi trener Mariusz Lach. - Zrobiliśmy ogromny postęp jako klub. Półtora roku temu, kiedy startowaliśmy po raz pierwszy w mistrzostwach zimowych jedynie Aleksander Watycha, prezentował poziom, który pozwolił na zdobycie 3 medali. Teraz na podium mieliśmy już 5 zawodników, którzy wywalczyli 13 medali indywidualnych. Po raz pierwszy również mogliśmy skompletować sztafetę chłopców, która wywalczyła 3 miejsce. Dziewczynek niestety wciąż jest za mało, ale mamy nadzieję że już w przyszłym roku także one będą mogły wystartować w rywalizacji sztafet. Zdobywamy coraz więcej medali na ważnych imprezach a zawodnicy osiągają coraz lepsze rezultaty czasowe w stosunku do swoich rówieśników. Wyniki Aleksandra Watychy i Justyny Tokarskiej w stylu klasycznym są w pierwszej dziesiątce w Polsce. Kacper Mastalski to na razie pierwsza dwudziestka stylem klasycznym a Hanna Węgrzyn pierwsza trzydziestka stylem grzbietowym ale robią ogromne postępy. Podczas zawodów w Krakowie odebraliśmy powołania do Kadry Małopolski Młodzików dla Aleksandra Watychy i Hanny Węgrzyn. To pierwsi zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ, którzy znaleźli się w reprezentacji województwa. Mają szansę udziału w szkoleniu na obozie kadrowym, który odbędzie się w sierpniu.

Wyniki wszystkich zawodników na mistrzostwach województwa to rezultat ich ciężkiej pracy podczas treningów w ramach zajęć w klasach sportowych w Szkole Podstawowej nr 11, a także dodatkowych treningów popołudniowych. Spędzają oni średnio 5-6 godzin na pływalni w tygodniu pod okiem trenerów: Mariusza Lacha i Bartosza Kaczmarka.

W trakcie imprezy Aleksander Watycha odebrał statuetkę za 5 miejsce w cyklu zawodów Sobota Pływacka a trener Mariusz Lach odebrał oficjalne powołania Aleksa i Hani Węgrzyn do Kadry Małopolski Młodzików.

Materiał prasowy
 

Komentarzereklama