25.04.2019 | Czytano: 577

Udany start Oskara Pieprzaka w Hunt The Wolf

Rozgrywany w rumuńskich górach rajd przeprawowy Hunt The Wolf od lat ściąga na start najlepszych kierowców quadów z całego świata. Do rywalizacji stają też Polacy do których w tym roku dołączył Oskar Pieprzak z Nowego Targu.

Tegoroczna edycja przerwana została po czterech dniach ze względu na tragiczny wypadek do którego doszło na jednym z odcinków. Podczas stromego zjazdu zawodniczka z Wielkiej Brytanii Katie Hodgson straciła panowanie nad quadem który koziołkując przygniótł ją. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Zawodnicy i organizator w obliczu tragedii wspólnie zdecydowali o zakończeniu rywalizacji.

Podczas czterech rozegrany dni Oskar Pieprzak, dwukrotny Mistrz Polski zajmował 8, 7, 6 i 5 miejsca plasują się ostatecznie na 7 miejscu klasyfikacji generalnej. Polską stawkę w generalce otwierał Paweł Witczak na piątek pozycji a w pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze Waldemar Bartkowiak i Rafał Maślanka.

Hunt-The-Wolf to najtrudniejszy rajd w Europie, a może i na świecie. Można go śmiało porównać z takimi wydarzeniami Hard Enduro jak Erzberg Rodeo w Austrii czy Romaniacs w Rumuni. Trasy są bardzo techniczne, wyczerpujące fizycznie, w dodatku wiodą przez kompletnie dziki górski teren Rumuńskich Karpat gdzie umiejętność nawigacji jest równie ważna jak kondycja zawodnika i sprzętu.

To był mój debiut na miedzynarodowej arenie, wielka szkoła, jestem bardzo zadowolony z wyniku, kolejno 8, 7, 6 i 5 miejsce przez 4 dni ścigania w Rumuńskich Karpatach, finalnie 7 miejsce dla mnie na 100 quadów - mówi Oskar Pieprzak.  Trasy non stop w górach, wielkich górach, najlepsi riderzy na Świecie i dumny jestem ze wśród tych riderów mamy Polaków. Potrafimy jeździć quadami na najwyższym światowym poziomie i tego nam nikt nie odbierze. Po pierwszym etapie uczyłem się tego rajdu, przeżyłem piękne chwile i w ani jednym momencie nie odpuściłem gazu.

oprac wo, www.facebook.com/oskarpieprzakATV

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 12 29
2. Skawianin Skawa 12 28
3. KS Chabówka 12 28
4. Grel Trute 12 24
5. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 12 24
6. Unia Naprawa 12 19
7. Delta Pieniążkowice 12 17
8. Skałka Rogoźnik/ Stare Bystre 11 13
9. Lepietnica Klikuszowa 11 9
10. Janosik Sieniawa 12 9
11. Szarotka Chochołów 12 7
12. Krokus Pyzówka 12 1
zobacz wszystkie tabele
reklama