12.02.2019 | Czytano: 1356

Turbacz Winter Trail - Biernawski najszybszy

Fani górskiego biegania zgromadzili się tradycyjnie w drugi weekend lutego przed goprówką w Nowym Targu, koło stacji narciarskiej Długa polana. W tym roku na linii startowej zameldowało się blisko 300 śmiałków.

Trasa to prawdziwy gorczański klasyk o długości 17 km - żółtym szlakiem przez Hereściak na Wisielkówkę, dalej dookoła najwyższego szczytu Gorców prosto pod schronisko gdzie zlokalizowany był punkt żywieniowy. Prócz gorącej herbaty od Teekanne zawodnicy mieli do dyspozycji owoce i słodycze. Po uzupełnieniu kalorii zawodnikom pozostawał długi zbieg do doliny Małego Kowańca skąd przez Czarnotówkę wzdłuż stoku Długiej Polany prosto na metę.

Zwycięzcą szóstej edycji jak przed rokiem został Piotr Biernawski, który wbiegł na metę z czasem 1:20:59. Drugi miejsce zajął Piotr Borowicz (1:22:10). Podium dopełnił Tomasz Gawroński (1:23:19).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Martyna Adamczyk, której pokonanie 17 km zajęło 1 godzinę, 32 minut i 31 sekund. Druga była Katarzyna Wilk (1:38:51), a trzecia Mejka Małgorzata (1:40:30).

Zawodnicy potwierdzali, że trasa w tym roku była wymagająca, lecz sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły ukończyć trasę wszystkim zawodnikom. Najlepsi słabsze niż w zeszłym roku wyniki tłumaczyli naprzemian lodem z kopnym śniegiem.

Na każdego uczestnika tegorocznej edycji czekał atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. W tym roku dzięki termom Gorący Potok zawodnicy w pakiecie znaleźli darmowy wstęp do strefy basenowej jako idealna forma „pobiegowej” regeneracji.

Przypomnijmy, że organizatorami tegorocznej edycji był Burmistrz miasta Nowy Targ, Gmina Nowy Targ oraz Stowarzyszenie Biegam po Górach.

Szczegółowe informacje, galerie oraz wyniki dostępne na stronie organizatora www.wintertrail.pl a szczegółowe wyniki można pobrać TUTAJ