01.12.2018 | Czytano: 1462

MŚ: Udana inauguracja

W Pradze rozpoczęły się mistrzostwa świata mężczyzn z udziałem biało –czerwonych. Polacy występują w grupie C, a ich rywalami są Tajlandia, Australia i Estonia.

W grupie A grają: Szwajcaria, Czechy, Niemcy i Łotwa; w grupie B: Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja; w grupie D: Japonia, Kanada, Singapur i Słowacja. Pierwsze lub drugie miejsce naszej drużyny w grupie da szansę na rywalizację o ćwierćfinał. W przypadku zajęcia pierwszej pozycji zagramy z czwartym zespołem grupy B. Z kolei zajmując drugą lokatę potykać się będziemy z trzecią drużyną grupy B. W przodku porażek pozostanie nam gra o miejsca 9-12. Gdybyśmy zajęli trzecie bądź czwarte miejsce w grupie, to rywalizować będziemy o miejsca 13-16.

Ośmiu zawodników z nowotarskich klubów – Karol Pelczarski, Jakub Pawlik, Piotr Kostela, Mateusz Turwoń (Górale), Daniel Widurski, Łukasz Widurski, Aleksander Hamrol, Łukasz Chlebda (Szarotka) - reprezentuje Polskę w czempionacie. Pelczarski i Chlebda zdobyli dwa gole w wygranym meczu z Tajlandią. Biało –czerwoni mieli mecz pod kontrolą.

Polska – Tajlandia 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Bramki dla Polski: Łukaszewski, Dahlstrom, Pelczarski, Chlebda, Maciej Sienko.

Stefan Leśniowski
Zdjęcie flickr.com
 

Komentarze

reklama