27.11.2018 | Czytano: 2278

Na basenie

Jedenasto - i dwunastoletni zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ rywalizowali w Oświęcimiu, w drugiej rundzie Soboty Pływackiej - Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności.

Mieli do pokonania trudne dystanse 200 m stylem zmiennym oraz 400 m i 800 m stylem dowolnym. Żadnemu z nich nie udało się tym razem stanąć na podium. Najbliżej „pudła” była Hanna Węgrzyn, która dystans 400 m stylem dowolnym pokonała w czasie 5:43,24 i uplasowała się na 6 pozycji. Aleksander Watycha na dystansie 200 m stylem zmiennym był dziewiąty z czasem 3:00,47. Mimo, iż nie były to miejsca medalowe zawodnicy znacznie poprawili swoje życiówki w tych niełatwych konkurencjach.

Pozostali nowotarżanie: Amelia Liszka, Anastazja Wielkiewicz, Kacper Wielgus, Konrad Gal, Michał Madyda, Bartłomiej Szyszka, Amadeusz Pastwa zajmowali miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

„Zaległości medalowe” nadrobili młodsi zawodnicy nowotarskiego klubu pływackiego. Szymon i Justyna Tokarscy oraz Kacper Mastalski reprezentowali UKS Delfin Nowy Targ na Pływackich Andrzejkach w Gminie Kozy skąd przywieźli 6 medali:

Szymon Tokarski – złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym,
Justyna Tokarska – złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym, brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Kacper Mastalski – złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz na dystansie 50 m stylem klasycznym i brąz na 100 m stylem zmiennym.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarzereklama