12.11.2018 | Czytano: 1418

PLU: Galacticos najlepszy na półmetku

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek podhalańskiej ligi unihokeja, których organizatorem jest Marcin Jachymiak oraz Krzysztof Długosz.

Rozgrywki rozgrywane są systemem mecz i rewanż, po których rozegrana zostanie faza play off. Tytułu bronić będą zawodnicy Akademii Aktywności Ruchowej, którzy triumfowali w dwóch poprzednich sezonach.

W tym roku do ligi zgłosiły się drużyny: Waks Team, Winter Classic, Akademia Aktywności Ruchowej, Wilki, Galacticos oraz beniaminek Dzikie Kojoty.

- Pierwsza runda pokazała, że poziom rozgrywek z roku na rok się podnosi, a zawodnicy są bardzo zaangażowani w grę. Mecze w porównaniu do poprzednich lat są wyrównane, a o wyniku końcowym często decydują ostatnie minuty meczu – mówi Bogusław Kalata.

Po pierwszej rundzie na szczycie tabeli uplasowali się zawodnicy Galacticos, którzy zgromadzili 13 pkt i o jeden punkt wyprzedzają drużynę Akademii Aktywności Ruchowej.

Bardzo dobrze radzi sobie drużyna Wilków, która przegrała mecze z wyżej wymienionymi drużynami, to zaprezentowała się w nich bardzo dobrze i pokazała, że w kolejnych meczach będzie trudnym przeciwnikiem.

Na czwartym miejscu znajduje się drużyna Winter Classic i o 1 pkt wyprzedza beniaminka rozgrywek drużynę Dzikie Kojoty. Obydwie drużyny pierwszą rundę mogą uznać za udaną. Gdy ustabilizują formę, zagrają cały mecz na równym poziomie ograniczając przestoje, to będą groźni dla każdego przeciwnika.

Tabelę zamyka drużyna Waks Team, która niestety jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa. Ambicja i wola walki w tej drużynie jest godna podziwu. W każdym meczu zawodnicy są bardzo zaangażowani i w drugiej rundzie w końcu powinni zacząć punktować.

Najlepszymi strzelcami po pierwszej rundzie są Grzegorz Kos ( AAR) oraz Dariusz Kwak ( Wilki ), którzy zdobyli po 12 bramek. Na trzeciej pozycji znajduje się Adrian Bocheński ( Galacticos ) z 9 trafieniami.

Najlepiej asystującym zawodnikiem jest Maciej Handzel ( Wilki ) - 11 podań. Za nim są dwaj zawodnicy z Akademii Aktywności Ruchowej - Bogusław Kalata oraz Mateusz Półtorak, którzy zgromadzili po 6 podań.

W punktacji kanadyjskiej najlepszy jest Adrian Bocheński (Galacticos) - 13 pkt ( 9 goli + 4 asysty ). Na drugiej pozycji plasuje się Maciej Handzel ( Wilki ) - 13 pkt ( 2 gole, 11 asyst ), a trójkę zamyka Grzegorz Kos ( AAR ) - 12 pkt ( 12 goli).

Materiał prasowy
Zdjęcia nadesłane przez organizatora
 

Komentarze

reklama