04.11.2018 | Czytano: 1570

Ekstraklasa kobiet: 93 gole nowotarżanek!

Nowotarskie drużyny wracają z kompletem punktów z wyjazdowych spotkań. Wicemistrzynie kraju zaaplikowały bielszczankom 71 bramek w dwumeczu, a Góralki trzebiniankom - 22.

- Mecz dobrze się dla nas ułożył, bo szybko strzeliliśmy trzy bramki. Pierwsza odsłona była dobra w naszym wykonaniu. Odskoczyliśmy na cztery gole. W drugiej części pierwszej tercji zaczął się chaos, który kontynuowany był w drugiej części meczu, którą przegraliśmy. W trzeciej tercji szybko dziewczyny strzeliły bramki i spokojnie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zagraliśmy w miarę dobre spotkanie. Dziewczęta rozpoczęły go skoncentrowane i zmobilizowane. Bramki posypały się z chęci walki – podsumował sobotnią potyczkę  trener Górali, Jacek Michalski.

W rewanżu nowotarżanki prowadziły 2:0, ale zakończyły ten część meczu remisem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugich 20 minutach. Podhalanki wygrały ją 7:2 i potem mogły kontrolować przebieg spotkania.

- Plan wykonaliśmy. Wygraliśmy dwa mecz. Pierwsza tercja była tercją walki. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Jachymiak w bramce na pierwszą przerwę schodziliśmy przy remisie 2:2. Na początku drugiej tercji szybko zdobyliśmy trzy bramki, co uspokoiło grę. Pozwoliło nam kontrolować wydarzenia na boisku, chociaż w trzeciej tercji dopadła nas zadyszka. Zaczęliśmy się gubić w grze, łapać kary i nie wykorzystywaliśmy dogodnych sytuacji. W sumie dziewczyny fajnie zagrały i myślę, że będzie to procentować w kolejnych spotkaniach - powiedział Jacek Michalski.

O meczach wicemistrzyń kraju z zespołem z Bielska Białej można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły. Były to jednostronne pojedynki, w którym nowotarżanki urządziły sobie bramkowe łowy. Podreperowały indywidualne statystyki. Najwięcej bramek w tym dwumeczu zdobyły: Timek 18 i Florczak 17!

LUCE Bielsko Biała – MMKS Podhale Nowy Targ 1:42 (1:15, 0:12, 0:15) i 2:29 (0:12, 0:5, 2:12)
Bramki dla Podhala: Timek 12, Florczak 10, Fryźlewicz 7, Kowalczyk 6, Pysz 3, Pudzisz 2, Kłak 2 (I mecz); Florczak 6, Timek 6, Pudzisz 3, Fryźlewicz 3, Pysz 3, M. Mamak 2, Majerczak 2 (II mecz)
MMKS Podhale: Dynda – Timek, Florczak, Kłak, M. Mamak, Fryźlewicz, Kowalczyk, Pysz, Pudzisz, Majerczak.

PUKS Trzebinia – Górale Nowy Targ 5:12 (2:6, 3:2, 0:4) i 6:10 (2:2, 2:7, 2:1)

Bramki dla Górali: Kubowicz 3, Rogala 2, Panek 2, Białoń 2, Fuła, Rokicka, Siuta (I mecz); Białoń 2, Rokicka 2, Fuła 2, Pazdro, Rogala, Siuta, Krzytysniak (II mecz).
Górale: Jachymiak – Pohrebny Sarna, Grynia, Piekarczyk, Siuta, Fuła, Pazdro, Dunaj, Krzystyniak, Rogala, Kubowicz, Węgrzyn, Rokicka, Panek, Białoń.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama