25.09.2018 | Czytano: 1462

Widowiskowe Moto-Rodeo (+zdjęcia)

Przy ładnej, jesiennej pogodzie, na terenie byłych szczawnickich kamieniołomów odbyły się siódme już zawody w konkurencji Super-Enduro pod nazwą Moto-Rodeo.

W zawodach zorganizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja udział wzięło 60 zawodników w 3 grupach wiekowych: juniorzy, seniorzy oraz eksperci, czyli zawodnicy z licencją.

Pierwsi na starcie stanęli juniorzy, po nich w 4-kilometrową trasę ruszyli seniorzy. Na końcu rywalizowali zawodnicy licencjonowali - eksperci. Czas przejazdu dla każdego uczestnika wynosił 60 minut – w rywalizacji liczyła się ilość okrążeń jaką udało się w tym czasie pokonać danemu zawodnikowi. Najlepsi uczestnicy pokonywali tor 8 razy. Jednak Mariuszowi Stefaniakowi z grupy ekspertów udało się przed końcem czasu wjechać na dziewiątą pętlę.

Jak mówią sami zawodnicy trasa była pełna wyzwań i momentami trudna – zwłaszcza długi, prawie pionowy podjazd pod górę – ale dzięki temu bardzo ciekawa. Dzień wcześniej popadało, więc błoto dało się we znaki wielu startującym.

Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali GOPR-owcy z Grupy Podhalańskiej oraz strażacy ze szczawnickiej OSP.

To kolejne udane zawody zorganizowane przez klub Moto-Pasja, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez skierowanych do miłośników motorowych sportów ekstremalnych. Z imprezy na imprezę udział bierze więcej zawodników, jest także coraz więcej kibiców dopingujących sportowców.

Juniorzy
1. Dawid Szczotka
2. Jakub Siwiec
3. Hubert Hyła

Seniorzy
1. Bartłomiej Rychtarczyk
2. Tomasz Kapłon
3. Marcin Rusnak

Eksperci
1. Mariusz Stefaniak
2. Andrzej Luberda
3. Tymoteusz Michalec

JD
 

Komentarze

reklama