20.09.2018 | Czytano: 3759

Grać skuteczniej (skarb kibica + zdjęcia)

W najbliższy weekend startuje PLHK grupa B, w które wystąpią nowotarżanki. Przed tygodniem miały ostre przetarcie w mocno obsadzonym turnieju w Tychach.

W tym sezonie rozgrywki PLHK rozgrywane będą w dwóch grupach - silniejszej z czterema zespołami oraz słabszej z pięcioma zespołami. W drugiej grupie występować będą nowotarżanki. Za rywalki będą miały Kozice Poznań, Białe Jastrzębie, Cracovię i Kojotki Naprzód Janów. Rozgrywki tej grupy ruszają w sobotę. Góralki w tym dniu i nazajutrz gościć będą krakowianki.

- Z roku na rok chcemy prezentować lepszy hokej, pokazać dobrą i skuteczną grę – mówi trener Zbigniew Podlipni. - Chcemy strzelać goli coraz więcej, bo z tym był problem, a jednocześnie coraz mniej inkasować. Dlatego podczas tyskiego turnieju ćwiczyliśmy grę w defensywie, bo potykaliśmy się z dużo mocniejszymi zespołami od nas. To była niezła lekcja. Jestem zadowolony postawy moich zawodniczek. Jeśli w każdym ligowym meczu będę miał do dyspozycji pełny skład, a wiadomo jak jest u dziewcząt, to mam nadzieję, że u siebie wygramy większość meczów. Wydaje mi się, że najtrudniejszym rywalem będą dziewczyny z Poznania. Ten zespół ma komfortowe warunki do pracy. Ma do dyspozycji dużo godzin na lodzie, niestety o takiej ilości możemy tylko pomarzyć. Wiadomo kto ma priorytet. Skład niewiele się zmienił. Młodsze dziewczęta okrzepły, nabrały doświadczenia w ubiegłym sezonie i teraz będę z nich korzystał. Mam do dyspozycji trzy piątki. Czwartą tworzą dziewczyny, które mało uczęszczały na treningi, ale – mam nadzieję - że włączą się do rywalizacji o miejsce w drużynie z pozostałymi formacjami. Na pierwszy ogień idzie Cracovia. Krynica się rozpadła, a miała bardzo fajne dziewczęta. Z tego co wiem Cracovia wzmocniła się trzema zawodniczkami spod Góry Parkowej. Krakowianki się wzmocniły, ale to nie ma znaczenia. Jak najlepiej będziemy umieli tak będziemy grać. Cel jakiś trzeba postawić przed drużyną i mam nadzieje, że wyjdziemy z grupy B i będziemy rywalizować w następnej fazie z mocnymi drużynami z grupy A.

 

W górnym rzędzie od lewej: Anna Leśnicka, Zbigniew Podlipni (trener), Adrianna Szopińska, Karolina Pierwoła, Karolina Zielińska, Magdalena Mroszczak, Weronika Czaja, Klaudia Wielkiewicz, Anna Szewczyk, Maria Jarkiewicz.
W dolnym: Maria Mucha, Zuzanna Grzybek, Agata Leśniowska, Zuzanna Furtak, Patrycja Batkiewicz, Julia Raducka, Aleksandra Florek.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Szymon Pyzowski
 


 

Komentarzereklama