07.08.2018 | Czytano: 5173

Wiatr bez unihokeja!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Ludźmierz unihokejem żył. Praca z młodzieżą była najlepsza na Podhalu. Dwa sezony zespół występował w ekstraklasie i to z dobrym skutkiem.

Niestety dotarła do nas smutna wiadomość, że Wiatr wycofał się nie tylko z ekstraklasy, ale także ze wszystkich grup wiekowych.

- To prawda. Całkowicie wycofaliśmy się z unihokeja – potwierdza prezes Edward Pazdur. – Nie zgłosiliśmy zespołu w żadnej grupie wiekowej. Będziemy brać udział tylko w szkolnych zawodach. Czterech zawodników wzięła nam Szarotka – Hamrola, Udzielę, Słowakiewicza i Widurskiego. Ci już na końcu sezonu zadeklarowali, że chcą przejść do tej drużyny. Część zawodników jest na studiach, a reszta dostała wolną rękę w poszukiwaniu klubów.

- Nie ukrywam, że pozyskaliśmy czterech graczy z Wiatru – mówi Lesław Ossowski z Szarotki. – Musieliśmy ich wykupić. Jak Wiatr się rozwiązał, to być może jeszcze kogoś pozyskamy.

- Prowadzimy wstępne rozmowy z wolnymi zawodnikami Wiatru – twierdzi trener Górali, Bartosz Gotkiewicz. - Rozmawiałem z trenerem Rafałem Pelczarskim i w rachubę wchodzi wypożyczenie na rok, jeśli po roku nie zgłoszą się do rozgrywek wtedy będą mogli definitywnie przejść. Nie ukrywam, że zainteresowani jesteśmy tymi, którzy u nas już grali, m.in. Karol Pelczarski, Wojciech Komeprda, ale także młodzi chcą u nas występować - Jaskierski, młody Pelczarski, Janusz i Szal. Oni byli zainteresowani, żeby do nas przyjść, a my z przyjemnością będziemy ich witać. Czekamy na ich decyzję. Sprawa jest rozwojowa. Wstępne rozmowy są prowadzone i liczymy, że kilku chłopaków nas wzmocni. W ubiegłym roku wypożyczenie zawodników z Krakowa było za darmo, teraz każdy transfer zawodnika trzeba zapłacić do związku 100 złotych. Jest to śmieszna kwota jeśli chodzi o sport, ale w tym roku mamy wyjątkowo kiepską sytuację finansową.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama