13.06.2018 | Czytano: 1894

Trójka delfinów…

… UKS Delfin Nowy Targ stanęła na podium Drużynowego Wieloboju Dzieci 10-11 lat, który został rozegrany na nowotarskiej pływalni.

Kacper Mastalski wywalczył złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym i brąz na dystansie 50 m stylem klasycznym. Aleksander Watycha był pierwszy na dystansie 100 m stylem klasycznym, a Hanna Węgrzyn trzecia na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Na trzecim stopniu podium stanęła również sztafeta chłopców 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Kacper Mastalski, Kacper Wielgus, Mateusz Karpiel i Aleksander Watycha

W klasyfikacji generalnej po czterech konkurencjach Kacper Mastalski zajął czwartą pozycję, Aleksander Watycha i Justyna Tokarska - 6 , a Hanna Węgrzyn - 9.

Najlepsze rezultaty pozostałych zawodników UKS Delfin Nowy Targ:

Justyna Tokarska - 4 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym,
Konrad Gal - 7 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym,
Mateusz Karpiel - 9 miejsce dystansie 100 m stylem grzbietowym,
Kacper Wielgus - 13 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym,
Jakub Zagata - 15 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Drużynowy Wielobój Dzieci to korespondencyjne mistrzostwa Polski 10 i 11 latków. W tym samym czasie rozgrywane są konkurencje pływackie w poszczególnym województwach. Wyniki nowotarskich pływaków zostaną zestawione z rezultatami 10 i 11 latków z całego kraju pod koniec miesiąca i będą podsumowaniem całorocznej pracy naszych zawodników.