30.11.2009 | Czytano: 1681

Mistrzostwa Ośrodka Nowy Targ w siatkówce

W Czarnym Dunajcu odbyły się Mistrzostwa Ośrodka Nowy Targ w siatkówce chłopców – Gimnazjada. W zawodach wzięły udział drużyny: Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu, Gimnazjum Szaflary, Gimnazjum Gronków, Gimnazjum Czarny Dunajec, Gimnazjum Załuczne, Gimnazjum Piekielnik.

Rozgrywki były prowadzone w systemie grupowym. Grupa A Załuczne, Szaflary, Czarny Dunajec. Grupa B: Ciche, Nowy Targ, Gronków. W turnieju zwyciężyła drużyna z Załucznego, która w finale pokonała drużynę z Cichego. Trzecie miejsce zajęły Szaflary. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Józef Habas z Załucznego a opiekunem zwycięskiej drużyny jest Ryszard Wojtowicz. Sędzia główny zawodów: Wincenty Antolak

6. miejsce Czarny Dunajec

Awans do etapu powiatowego uzyskały Dryżyny z Załucznego i Cichego. Mistrzostwa Powiatu odbędą się 19.03.2010r. w Krościenku n. Dunajcem.

Puchary i dyplomy wręczali: Maciej Jachymiak – Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Bukowski – Dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Dunajcu, Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Organizatorzy składają podziękowania dla Centrum Kultury w Czarnym Dunajcu za pomoc w organizacji zawodów.