18.05.2018 | Czytano: 1590

Szalona pogoń Błażusiaka

Najtrudniejsza seria enduro - World Enduro Super Series - na świecie wystartowała! Tadeusz Błażusiak po fenomenalnej jeździe w finale zajął czwarte miejsce.

Pierwsze zawody nie były szczęśliwe dla nowotarżanina. Podczas debiutu w portugalskim Extreme XL Lagares, Taddy został dotkliwie ukarany w kwalifikacjach i zmuszony został do szaleńczej pogoni w finale. Po upadku na jednej z przeszkód podczas prologu (organizatorzy uznali, ze ominął przeszkodę) Tadek ukarany został przesunięciem na ostatnią pozycję (44) i z11- minutową stratą do liderującego Johnnego Walkera, wystartował w finałowym wyścigu. Błażusiak, to twardy góral i w finale pokazał prawdziwy góralski charakter. Sytuacja z prologu tak go zeźliła, że nie jechał, a frunął nad przeszkodami w finałowej rozgrywce. W trakcie niespełna 4-godzinnego wyścigu i wymagających 2 okrążeń po piekielnych korytach rzecznych pełnych wodospadów i głazów, Błażusiak wyprzedził 40 zawodników i przebił się na czwarte miejsce. Zrobił to w takim tempie, że już niewiele dzieliło go od prowadzącej trójki.

Zwycięstwo zgarnął Billy Bolt, dla którego to pierwsza wygrana w tak prestiżowych zawodach na świeżym powietrzu. Walker wpadł na metę trzy sekundy za Boltem. Trzeci z niespełna minutową przewagą nad Tadkiem szachownicę minął Mannuel Lettenbichler.