26.02.2018 | Czytano: 767

124 uczestników

Zgodnie z tradycją, sięgającą lat osiemdziesiątych XX wieku, w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu odbywały się zajęcia sportowe i sportowo - rekreacyjne.

W tegorocznej edycji trenowali lekkoatleci, grupa koedukacyjna grała w piłkę siatkową, ćwiczyła grupa tańca towarzyskiego. Licealiści spędzili w sali 30 godzin, lekkoatleci spotkali się sześć razy, siatkarze cztery, grupa taneczna trzy razy. W zajęciach uczestniczyły 124 osoby, w tym absolwenci Szkoły. Akcję „Ferie na sportowo” zorganizowało I Liceum i UKS „Gimpel” Nowy Targ, opiekę pełnił mgr Piotr Jabłoński.

Nadzieje na dobre osiągnięcia w roku 2018, UKS „Gimpel” wiąże z lekkoatletami, którzy oprócz treningów w sali, „połykali” kilometry w terenie (poza Nowym Targiem). Już na początku marca rozpocznie się cykl czterech imprez w ramach Krakowskiego Festiwalu Biegów Przełajowych. Zbliżają się emocje związane z drugim rzutem Ligi Lekkoatletycznej (Licealiada). Dziewczęta po pierwszej rundzie zajmują trzecie miejsce, a chłopcy siódme.

Uczestnikom zajęć gratulujemy dobrego wyboru sposobu spędzenia wolnego czasu, szczególnie w kontekście niemiłosiernie panującego nowotarskiego smogu.

Piotr Jabłoński
 

Komentarze

reklama