12.02.2018 | Czytano: 2110

Medale w Pucharze Solnego Miasta (+zdjęcia)

Pierwsza w tym roku edycja Pucharu Solnego Miasta jak zwykle była bardzo mocno obstawiona. W Wieliczce wystartowało ponad 400 zawodników z 31 klubów Małopolski i trzech innych województw. Zawodnicy nowotarskiego klubu pływackiego UKS Delfin Nowy Targ działającego przy SP11 pięciokrotnie stawali na podium.

Szymon Tokarski dwukrotnie odbierał złoty medal, wywalczył go na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietowym. Odebrał również statuetkę dla najlepszego zawodnika w swoim roczniku.

Aleksander Watycha był pierwszy na dystansie 100 m stylem klasycznym i drugi na 100 m stylem dowolnym, co dało mu w klasyfikacji generalnej trzecią pozycję.

Na podium stanęła także Martyna Garbacz, która wywalczyła trzecie miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się:
Kacper Mastalski - 4 miejsce na 50 m st. klasycznym, 5 miejsce na 50 m st. dowolnym,
Justyna Tokarska - 5 miejsce na 50 m st. klasycznym,
Hanna Węgrzyn - 6 miejsce na 100 m st. dowolnym i 100 m st. klasycznym,
Michał Gołdyn - 7 miejsce na 100 m st. dowolnym, 8 miejsce na 100 m st. klasycznym,
Amadeusz Pastwa - 8 miejsce na 100 m st. dowolnym, 7 miejsce na 100 m st. klasycznym,