10.12.2017 | Czytano: 1810

Bilety do Pjongczang

Drugiego dnia rywalizacji najlepszych łyżwiarzy w Salt Lake City mogliśmy obserwować rywalizację na dystansach 500 i 1500 metrów, a także finały biegu ze startu masowego.

Na tym drugim dystansie świetny wynik zanotowała Katarzyna Bachleda-Curuś, która rywalizację zakończyła na 7. miejscu, z nieco ponad 3-sekundową stratą do zwyciężczyni – Japonki Miho Takagi. W ten sposób awansowała na 7. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, zapewniając awans na igrzyska. Z rankingu awansuje także Natalia Czerwonka, której czas 1:55.64 dał w Salt Lake City 4. miejsce grupy B. Awans z rankingu czasowego na igrzyska ma Luiza Złotkowska, która w grupie B była siódma (1:56.52).

W podobnej sytuacji są również nasi panowie startujący na 1500 metrów. I tu trzech naszych reprezentantów wywalczyło sobie kwalifikację olimpijską. Wysokie pozycje w rankingu punktowym utrzymali Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Pierwszy z biało-czerwonych zajął 10. miejsce z czasem 1:43.86. Drugi miał czas 1:44.64, który dał mu 18. miejsce. Mimo to w klasyfikacji generalnej PŚ zajmują w tej chwili kolejno 14. i 21. miejsce, co gwarantuje bilet do Pjongczang.

Nikt z Polaków nie zakwalifikował się w Salt Lake City do finału biegu masowego, a dziesięć punktów do klasyfikacji generalnej za wysokie miejsce w półfinale otrzymała jedynie Luiza Złotkowska. To nie ona jednak, a Magdalena Czyszczoń zagwarantowała sobie udział w igrzyskach olimpijskich. Naszej rodaczce wyjazd do Korei zapewniło czternaście punktów wywalczone w Heerenveen. Taka sama ilość „oczek” pozwoliła na zakwalifikowanie się także Konradowi Niedźwiedzkiemu, który zajął w rankingu ostatnią pozycję umożliwiającą wywalczenie kwalifikacji.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama