04.12.2017 | Czytano: 2052

Watycha trzy razy na „pudle” (+zdjęcia)

Nowotarscy pływacy walczyli w Miechowie podczas trzeciej rundy „Soboty pływackiej”. Trzykrotnie na podium stawał Aleksander Watycha.

Najszybszy był na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem klasycznym. Na najniższym podium stanął na 100 m stylem zmiennym. Dało mu to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

O podium dwukrotnie otarła się Hanna Węgrzyn, była czwarta na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym. Wyścig na 100 m stylem zmiennym ukończyła na piątej pozycji, co skutkowało ósmym miejscem w klasyfikacji generalnej.

Dobry wynik uzyskała także Amelia Liszka, zajmując siódme miejsce na 100 m stylem zmiennym.

Po raz pierwszy zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ startowali w konkurencji sztafet 4x50m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców. Lepiej spisali się chłopcy, którzy ukończyli wyścig na trzeciem miejscu (skład sztafety: Bartłomiej Szyszka, Aleksander Watycha, Amadeusz Pastwa, Michał Madyda). Dziewczynki zajęły czwartą lokatę (Hanna Węgrzyn, Amelia Liszka, Anastazja Wielkiewicz, Magdalena Zagata).

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami województwa małopolskiego, które odbędą się już za dwa tygodnie w Zabierzowie.