17.10.2017 | Czytano: 2643

Bezkonkurencyjna Tylmanowa

- Duża ruchliwość, gra na jeden kontakt, wygrywane pojedynki jeden na jeden. To atuty Tylmanowej, która wygrałaś zawody Ośrodka Sportowego Pieniny wśród gimnazjalistów – mówi Józef Dyda, organizator turnieju.

- Zawody zostały przeniesione do Krościenka, bo hala w Maniowach nie była dostępna. Graliśmy więc na mniejszej hali i od razu było wiadomo, że wygra drużyna, która będzie grała szybką, techniczną piłkę. Tak grała Tylmanowa. Duża ruchliwość, gra na jeden kontakt, wygrywane pojedynki jeden na jeden. Nie ma się co dziwić skoro w tej drużynie grało czterech chłopców mających za sobą występy w seniorskiej A klasowej drużynie Lubania Tylmanowa. Najlepszy zaś w turnieju Sebastian Adamczyk zdobył w dotychczasowych A klasowych rozgrywkach cztery bramki. Drużyny Maniów i Łapsz próbowały tak grającej Tylmanowej przeciwstawić się grą na wysokie wychodzenie i krótkie krycie. Przechwycenie piłki przez tylmanowian i szybka kontra za każdym razem stwarzała bramkowe zagrożenie. Szczawnica i Krościenko zdecydowanie przegrały z wyżej wymienioną trójką. Ich bezpośredni pojedynek miał też swoją dramaturgię. Do przerwy 2:0 dla Szczawnicy, po przerwie Krościenko strzela trzy bramki i obejmuje prowadzenie. Końcówka należy do Szczawnicy, która po dwóch kolejnych trafieniach wygrywa 4:3 – zrelacjonował turniej jej organizator, Józef Dyda.

Gimnazjum Szczawnica - Gimnazjum Krościenko 4 : 3 / 2 : 0 /
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Łapsze Niżne 1 : 1 / 0 : 1 /
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Krościenko 2 : 0 / 2 : 0 /
Gimnazjum Łapsze Niżne - Gimnazjum Szczawnica 4 : 0 / 2 : 0 /

 Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Łapsze Niżne 4 : 1 / 4 : 0 /
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Maniowy 1 : 0 / 0 : 0/
Gimnazjum Łapsze Niżne - Gimnazjum Krościenko 5 : 1 / 1 : 0 /
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Szczawnica 3 : 1 / 1 : 0 /
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Krościenko 5 : 0 / 3 : 0 /

Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Szczawnica 3 : 0 / 2 : 0 /

Kolejność


 

1. Gimnazjum Tylmanowa: Sebastian Adamczyk, Piotr Chrobak, Dominik Hebda, Krystian Hebda, Rafał Ligas, Sebastian Ligas, Paweł Majerczyk, Kamil Malik, Kacper Urbaniak, Rafał Ziajkiewicz; opiekun Łukasz Hurkała

2. Gimnazjum Maniowy
3. Gimnazjum Łapsze Niżne
4. Gimnazjum Szczawnica
5. Gimnazjum Krościenko

Prawo reprezentowania Ośrodka Sportowego w zawodach szczebla powiatowego uzyskały drużyny Gimnazjów Tylmanowa i Maniowy.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama