13.10.2017 | Czytano: 3299

Tylmanowa najlepsza, w turnieju co się zowie (+zdjęcia)

- Takie zawody to aż chce się organizować. Wspaniała sportowa atmosfera i niesamowite emocje do ostatniego gwizdka sędziego – mówi Józef Dyda.

Mowa o Gimnazjadzie dziewcząt w halowej piłce nożnej o mistrzostwo Ośrodka Sportowego Pieniny. Rywalizacja zakończyła się triumfem Tylmanowej, która w nagrodę rywalizować będzie niebawem o mistrzostwo powiatu. Towarzyszyć jej będzie zespół z Krościenka, który zajął drugie miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Natalię Ligas z Tylmanowej.

- Wszystkie zespoły, bez względu na zajęte miejsce, zasługują na uznanie za spore sportowe umiejętności jak również ogromną wolę walki. Tylmanowa wygrała sprawiedliwie, grając przez cały turniej, co w przypadku dziewcząt jest trudne, na równym poziomie. To w jej szeregach grała, wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, Natalia Ligas. Natalia radziła sobie wspaniale w ataku, ale również wracając pod własną bramkę niejednokrotnie ratowała swój zespół przed utratą bramki. Jak twierdzi uwielbia grać w piłkę nożną - skomentował organizator turnieju, Józef Dyda.

Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Łapsze Niżne 1:0 / 1 : 0 /
Gimnazjum Krościenko - Gimnazjum Maniowy 1:0 / 1 : 0 /
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Krościenko 3:0 / 1 : 0 /
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Łapsze Niżne 5:0 /1 : 0 /
Gimnazjum Krościenko - Gimnazjum Łapsze Niżne 3:0 / 1 : 0 /
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Tylmanowa 2:2 /2 : 0 /

Kolejność


 

1. Gimnazjum Tylmanowa: Agnieszka Adamczyk, Agnieszka Chrobak, Patrycja Homarska, Patrycja Janczura , Natalia Ligas, Angelika Mikołajczyk, Magdalena Piszczek, Sabina Podgórska, Natalia Tworek, Jolanta Ziemianek; opiekun Kinga Michałczak
2. Gimnazjum Krościenko
3. Gimnazjum Maniowy
4. Gimnazjum Łapsze Niżne

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama