10.10.2017 | Czytano: 2246

Turniej piłki halowej w Niedzicy

W Niedzicy rozegrano Igrzyska dzieci Ośrodka Sportowego Pieniny w halowej piłce nożnej dziewcząt. Gospodynie okazały się mało gościnne dla rywalek i wygrały turniej i razem z Tylmanową awansowały do mistrzostw powiatu.

- Do kompletu zabrakło przedstawicielek Szczawnicy. Najlepiej piłkarsko prezentowały się dziewczęta z Maniów. Grały ładną, techniczną i kombinacyjną piłkę. Tylko brak skuteczności w meczu z Tylmanową pozbawił ich awansu do zawodów powiatowych. Dziewczęta z Niedzicy wygrały zdecydowanie grając prostą, ale skuteczną piłkę. Dobre warunki fizyczne, mocne strzały z dalszej odległości, waleczność na całym boisku przyniosły pożądany efekt. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jessica Bużek z Maniów. Ze swoimi sportowymi umiejętnościami mogłaby swobodnie rywalizować z chłopcami. Bardzo dobra technicznie, skuteczna w grze jeden na jeden i świetnie rozgrywająca piłkę. Szkoda, że koleżanki nie zawsze wykorzystywały jej znakomite podania – skomentował organizator turnieju, Józef Dyda.

Szkoła Podstawowa Maniowy - Szkoła Podstawowa Krośnica 2 : 0 /2 : 0/
Szkoła Podstawowa Niedzica - Szkoła Podstawowa Tylmanowa 2 : 0 / 1: 0 /
Szkoła Podstawowa Tylmanowa - Szkoła Podstawowa Maniowy 1 : 0 / 1 : 0/
Szkoła Podstawowa Niedzica - Szkoła Podstawowa Krośnica 3 : 1 / 1 : 0 /
Szkoła Podstawowa Niedzica - Szkoła Podstawowa Maniowy 4 : 2 / 1: 0 /
Szkoła Podstawowa Krośnica - Szkoła Podstawowa Tylmanowa 0 : 0

KOLEJNOŚĆ
1. Szkoła Podstawowa Niedzica: Ewelina Bogaczyk , Anna Chojnowska, Emilia Górecka, Hiacynta Janos, Aleksandra Łukuś, Karolina Pawelec, Wiktoria Reśczak, Julia Strączek, Angelika Święty. Opiekun Magdalena Dunajczan.
2. Szkoła Podstawowa Tylmanowa
3. Szkoła Podstawowa Maniowy
4. Szkoła Podstawowa Krośnica

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama