30.08.2017 | Czytano: 2111

Piłka ręczna w Nowym Targu! (artykuł sponsorowany)

Już od września tego roku dzieci w wieku 6-12 lat będą mogły trenować tę piękną dyscyplinę sportu w naszym mieście. Organizatorem zajęć będzie Bzik Akademia Sportu.

Piłka ręczna to niezbyt popularny na Podhalu sport, ale jakże piękny i emocjonujący! Większość z nas pamięta choćby fenomenalną bramkę Artura Siódmaka w meczu z Norwegią podczas Mistrzostw Świata z 2009 roku i legendarne 14 sekund Bogdana Wenty. Podobnych, dramatycznych spotkań w wykonaniu Biało-Czerwonych w ciągu ostatnich kilku lat z pewnością nie brakowało.

W piłce ręcznej nie ma indywidualnej gry, każdy zawodnik pracuje dla dobra drużyny, walczy w dosłownym tego słowa znaczeniu, tu naprawdę jest "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Nie bez powodu na szczypiornistów mówi się "gladiatorzy" – zdradza nam Sabina Lech, która od września tego roku będzie odpowiedzialna za sekcję piłki ręcznej w Bzik Akademii.

Popularny „szczypiorniak” w Polsce to również sukcesy klubowe – Vive Kielce z powodzeniem występują w Lidze Mistrzów, a do tego grona przebija się też Wisła Płock. Być może niedługo na Podhalu również powstanie profesjonalny klub piłki ręcznej? Kto wie… Jedno jest pewne: trener Sabina Lech zrobi wszystko, co w jej mocy, by tak właśnie było.

Piłka ręczna w niektórych rejonach Polski jest bardzo znana. Na przykład na Opolszczyźnie, skąd pochodzę, czy też na Dolnym Śląsku lub w Kielcach, skąd pochodzą nasi wspaniali Mistrzowie Polski - Vive Kielce. Podobnie jest na wybrzeżu. Niestety na Podhalu tak nie jest i to będę próbowała zmienić. Chcę przekonać dzieci do piękna, jakie ma w sobie ten sport, zarazić je pasją i miłością do piłki ręcznej. Moim marzeniem jest to, aby na orlikach widzieć dzieciaki grające w szczypiorniaka – mówi nam wieloletnia piłkarka ręczna, obecnie kapitan unihokejowej drużyny MMKS Podhale, która za sobą ma takie sukcesy jak brązowy medal Mistrzostw Polski szkół średnich w piłce ręcznej.

Co ciekawe, Sabina Lech otarła się nawet o I-ligowy klub z Krapkowic, który 2 razy sięgał po Mistrzostwo Polski seniorek. Niestety, rozpoczęcie studiów zaprzepaściło szansę na debiut w najwyższej wówczas klasie rozgrywkowej w Polsce.

Niezrealizowane marzenia pani trener pragnie teraz spełnić przez przekazywanie swojej pasji najmłodszym. Od dawna zabiegała o otwarcie tej sekcji na Podhalu i w końcu – za sprawą Bzik Akademii – nastąpi to we wrześniu tego roku. Akademia jakiś czas temu ruszyła z oficjalnym naborem. Zapisów można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod 733 200 859 lub wysyłając wiadomość SMS na ten sam numer.

Młodzi piłkarze ręczni Bzik Akademii będą trenować na najnowszej w Nowym Targu hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Staszica (popularny „Mechanik”) w każdy poniedziałek i środę, kolejno w godzinach: 18:30-20:00 i 17:30-19:00. Zapisy na zajęcia obejmują dwie grupy: grupa I dla dzieci urodzonych w latach 2012-2010 i grupa II dla dzieci z roczników 2009-2006. Pierwszy nabór potrwa do końca września. Zapraszamy więc do zapisywania swoich pociech!

 

Komentarzereklama