03.07.2017 | Czytano: 1799

Sześć rekordów życiowych (+zdjęcia)

Na nowym stadionie w Suchej Beskidzkiej odbyły się pierwsze, oficjalne, zgodne z kalendarzem imprez PZLA, zawody lekkoatletyczne. W ramach cyklu Małopolskich Mitingów „I Ty możesz zostać Mistrzem” przeprowadzono I Memoriał Edwarda Szklarczyka.

Edward Szklarczyk wielokrotnie reprezentował Polskę w biegach na 3000 metrów z przeszkodami, a także na 1500 metrów. Był uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Tokio ( 1964). Karierę sportową rozpoczynał w MMKS Babia Góra Sucha Beskidzka.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Nowego Targu startowali w biegach średnich i w skoku w dal. Do poprawy bilansu punktowego w Lidze Seniorów przyczyniły się - Joanna Rypel, która na 800 metrów uzyskała rezultat 2:35.26 (rekord życiowy), zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek oraz Maria Łukasz - w skoku w dal wynikiem 4.41 ustanowiła rekord życiowy, uplasowała się na siódmej pozycji wśród juniorek młodszych.

Dobrze wypadli, w swoich rocznikach, pozostali uczniowie klas pierwszych (U18). Pokazała się kolejna kandydatka, po Annie Ochmańskiej, do reprezentacji I Liceum w jesiennych biegach przełajowych. Weronika Cionżyńska zajęła czwarte miejsce na 800 metrów, uzyskała rezultat 3:16.27 (rekord życiowy). Zadowolony ze swojego występu może być Jan Zoń. Poprawił rekord życiowy na 1500 metrów o 14 sekund (5:12.43), ukończył konkurencję na piątej pozycji. Hugo Czerwiński skoczył w dal 5.22, co wystarczyło na czwarte miejsce.

Obiecujące rezultaty uzyskały juniorki, kandydatki do udziału w przyszłorocznej rywalizacji w Ligach Juniorów i Seniorów. W biegu na 800 metrów, Julia Karpiarz zajęła trzecie miejsce, uzyskała rezultat 2:38.18 (rekord życiowy), Renata Król czwarte - 2:42.37 (rekord życiowy).

Był to bardzo pożyteczny wyjazd. Młodzież z Podhala zobaczyła pięknie położony stadion, z naturalną nawierzchnią boiska, eksploatowaną przez rzucających oszczepem, pchających kulą, a także przez piłkarzy. Nawierzchnię, bez unoszącego się zapachu „chemii”, bezpieczną w użytkowaniu przez dzieci i młodzież. Ten stadion jest wizytówką miasta, świadczy o wysokiej kulturze ekologicznej mieszkańców. Obiekt odpowiada wymiarom stadionu w Nowym Tagu. Nowotarżanie są na etapie oczekiwania na wyniki oficjalnych pomiarów (przez urzędowego mierniczego) bieżni lekkoatletycznej. Nie zaskoczy nas wiadomość, że jeszcze nie podjęto stosownej uchwały.