29.05.2017 | Czytano: 1906

„UKS Delfin” w VII Pucharze Solnego Miasta (+zdjęcia)

Druga edycja Pucharu Miasta Solnego, podobnie jak poprzednia, była mocno obsadzona. Wystartowało ponad 300 zawodników z 23 klubów pływackich. Nasi zawodnicy kilkakrotnie stawali na podium.

Najlepiej spisali się: Szymon Tokarski – zajmując trzecie miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym (pierwszy wynik w roczniku 2010), Kaper Mastalski – trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym, Aleksander Watycha – drugie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Wśród dziewczynek najlepszą lokatę zajęła Hanna Węgrzyn – piąte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Na wyróżnienie zasługuje także występ najmłodszych zawodniczek– Aleksandry Węgrzyn, która w roczniku 2010 uzyskała trzeci wynik na dystansie 25 m stylem grzbietowym oraz Igi Gąsior, która na 25 stylem dowolnym była czwarta (także w roczniku 2010).

W klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach najwyżej uplasował się Kacper Mastalski, który był najlepszym 9-latkiem. Wśród 10-latków na trzecim miejscu zakończył rywalizację Aleksander Watycha, natomiast Hanna Węgrzyn zajęła siodmą lokatę.

W najmłodszej grupie zawodników, 8 lat i młodsi, w klasyfikacji generalnej Arkadiusz Smoleń zajął czwarte miejsce a Szymon Tokarski siódme.

Podczas zawodów z Wieliczce nowotarski klub pływacki reprezentowali również Amadeusz Pastwa, Amelia Liszka i Magdalena Zagata, pod opieką trenerów – Mariusza Lacha i Bartosza Kaczmarka.