07.04.2017 | Czytano: 2743

Bramkarskie popisy (+zdjęcia)

- Jeszcze trochę chaosu na boisku, jeszcze niepotrzebnego „klepania” piłki, ale… Gramy coraz lepiej. Z roku na rok poziom coraz wyższy – twierdzi Józef Dyda, organizator turnieju o mistrzostwo Ośrodka Sportowego „Pieniny” w piłce ręcznej dziewcząt.

Turniej rozegrano w Niedzicy, a triumfatorem została Szkoła Podstawowa z Grywałdu. Na drugim miejscu sklasyfikowana została ekipa z Tylmanowej. Te dwa zespoły zagwarantowały sobie prawo reprezentowania ośrodka w zawodach powiatowych.

- Turniej bardzo zacięty. Remisy i zwycięstwa zaledwie jedną bramką, to obraz przebiegu boiskowych wydarzeń. Zwycięska drużyna z Grywałdu zagrała bez finezji, ale solidnie. Doskonałe mecze w tej drużynie rozgrywała bramkarka. Wydaje się, że to przede wszystkim jej gra zadecydowała o tak wysokiej lokacie drużyny. O miejscu drugim, przy równej ilości punktów, równym stosunku bramek strzelonych do straconych, zadecydowała większa liczba celnych trafień dziewcząt z Tylmanowej. W związku z chorobą „wuefisty „ w rolę opiekuna drużyny wcielił się dyrektor szkoły Marek Żołądź. Marek to prawdziwy strateg i jego podopieczne były drużyną najbardziej „poukładaną”. Tylmanowianki grały poprawnie pod względem taktycznym, problemem było zdobywanie bramek. Drużyna z Kacwina zremisowała wszystkie spotkania, ale zaprezentowała się bardzo poprawnie. To w jej składzie grała najlepsza zawodniczka turnieju, filigranowa i niezwykle ruchliwa Anna Szpernoga. Gdyby miała większe wsparcie ze strony koleżanek, to kto wie czy wyniki nie byłyby korzystniejsze. Ostatnie Sromowce Niżne nie odstawały poziomem od pozostałych drużyn, a o ich porażce zadecydowała fatalna gra w obronie – zrelacjonował turniej Józef Dyda.

WYNIKI
Szkoła Podstawowa Grywałd - Szkoła Podstawowa Tylmanowa 3:2 / 1:0 /
Szkoła Podstawowa Tylmanowa –Szkoła Podstawowa Sromowce Niżne 4:3 /2:2 /
Szkoła Podstawowa Kacwin - Szkoła Podstawowa Sromowce Niżne 1:1 /1:1 /
Szkoła Podstawowa Kacwin – Szkoła Podstawowa Tylmanowa 2:2 /0:1 /
Szkoła Podstawowa Grywałd - Szkoła Podstawowa Sromowce Niżne 3:2 /1:1 /
Szkoła Podstawowa Kacwin - Szkoła Podstawowa Grywałd 1:1 /0:1 /

Kolejność


1.Szkoła Podstawowa Grywałd
- opiekun Jerzy Knutelski - Julia Bielarczyk, Natalia Dyda, Magdalena Gorczyńska, Sandra Gromala, Katarzyna Józefczyk, Emilia Knutelska, Monika Knutelska, Anna Kowalczyk, Julia Wojtaszek, Patrycja Zygmuntowicz.
2. Szkoła Podstawowa Tylmanowa
3. Szkoła Podstawowa Kacwin
4. Szkoła Podstawowa Sromowce Niżne

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama