20.03.2017 | Czytano: 1849

Kolejna pula medali (+zdjęcia)

Zmagania młodych nowotarskich „Delfinów” w otwartych mistrzostwach Nowego Sącza w pływaniu zaowocowały pulą medali.

Dwa złote medale wywalczył 9- letni Kacper Mastalski. Wyłowił je z wody na dystansie 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Na dystansie dwa razy dłuższym klasykiem najszybszy okazał się 10-letni Aleksander Watycha. Na tym samym dystansie, tyle że stylem dowolnym zdobyła brązowy medal.

Na podium stanęli również:
Amadeusz Pastwa (11 lat) - złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym,
Iga Gąsior (7 lat) - brązowy medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
Hanna Węgrzyn (10 lat) - brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Magdalena Zagata (11 lat) - brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Dominik Plewa (17 lat) - srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Michał Kalata (15 lat) - brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Tuż za podium uplasowała się Amelia Liszka (11 lat) na dystansie 50 m stylem dowolnym i motylkowym, Szymon Tokarski (7 lat) na dystansie 25 m stylem grzbietowym, Arkadiusz Dyda (18 lat) oraz Grzegorz Gal (14 lat) - oboje na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Dla wszystkich startujących zawodników UKS Delfin Nowy Targ była to kolejna udana próba umiejętności zdobywanych pod okiem trenerów na klubowych zajęciach popołudniowych oraz w ramach zajęć w pływackich klasach sportowych w Szkole Podstawowej nr 11.