05.03.2017 | Czytano: 1699

Bez błysku

Zakończyły się wielobojowe mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim. Konrad Niedźwiedzki, który świetnie zaczął sprintem ( 2 miejsce) zakończył rywalizację po trzech konkurencjach.

Nie udał się występ naszym zawodnikom na 1500m. Specjaliści od tego dystansu, czyli Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki uplasowali się w nim zaledwie na 10. i 11.miejscu. Ostatecznie po trzech konkurencjach Polacy zakończyli swój udział w zawodach. W wieloboju sklasyfikowani zostali - Jan Szymański – 11., Konrad Niedźwiedzki – 12., Adrian Wielgat – 20. Całe podium dla Holendrów, a złoto wielobojowych po raz kolejny w karierze wywalczył Sven Kramer.

Lepszy wynik na 1500m zanotowała Natalia Czerwonka. Polka osiągnęła 7. czas i awansowała do finałowego biegu na 5000m. W nim była najwolniejsza wśród ośmiu panczenistek i w klasyfikacji końcowej uplasowała się na siódmej pozycji. Luiza Złotkowska zajęła 16., a Katarzyna Woźniak 18.miejsce. Zwyciężyła Ireen Wust (Holandia).