30.11.2016 | Czytano: 1453

Kowalczyk abdykował!

Kazimierz Kowalczyk ustąpił z funkcji Prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, któremu szefował w latach 1986-2002 oraz 2006-2016. Nowy szef wybrany zostanie spośród członków zarządu.

8 grudnia zbierze się zarząd, który ze swego grona wybierze nowego prezesa. Kowalczyk – jak pisze w oświadczeniu – zrezygnował ze względów osobistych.

W 95-letniej historii Związku kilka ostatnich lat było okresem bezprecedensowych sukcesów polskich panczenów. Największym osiągnięciem były medale olimpijskie zdobyte podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich: brązowy w biegu drużynowym w Vancouver w 2010 roku zdobyty przez Katarzynę Bachledę-Curuś, Katarzynę Woźniak i Luizę Złotkowską. Jeszcze lepiej było cztery lata później w Soczi, gdzie mistrzem olimpijskim na 1500 metrów został Zbigniew Bródka. Ponadto z kolegami z drużyny Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim wywalczył brązowy medal w rywalizacji zespołowej Natomiast drużyna żeńska sięgnęła po srebro - Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak.

Początek sezonu 2016/17 nie był udany dla naszych panczen. W pierwszych zawodach Pucharu Świata nasi zajmowali odległe miejsca. Głośnym echem odbiła się rezygnacja z organizacji mistrzostw Europy, które na początku stycznia miały się odbyć w Warszawie. To nie spodobało się federacji ISU, która zmuszona była w ekspresowym tempie przenieść zawody do Heerenveen.


 

Komentarzereklama