18.09.2016 | Czytano: 2020

Udany rewanż za finał. Mistrz Polski pokonany!

Juniorzy Wiatru pokonali w jaskini lwa najlepszą drużynę w kraju z ubiegłego sezonu. Wzięli rewanż za porażkę w finale. Trzeba jednak zaznaczyć, że w porównaniu z finałem sporo zmian zaszło w obu zespołach.

Więcej w mistrzu kraju, ale nie umniejsza to sukcesu ludźmierzan. Szczególnie sobotnia wygrana 9:0 robi wrażenie. Górale od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na bosku i z każdą minutą zwiększali przewagę. Przy stanie 6:0 gospodarze (Szefner) nie wykorzystali karnego.

- Mecz świetnie się dla nas ułożył – twierdzi prezes Wiatru, Edward Pazdur. – Gospodarze byli wystraszeni. Cofnęli się i mecz toczył się do jednej bramki. Wynik otworzył młodszy z Pelczarskich, a potem wszystko nam wchodziło. Świetne spotkanie rozegrali młodzi, bramkarz też miał udane interwencje, obronił rzut karny.

Rewanż nie był już do jednej bramki. Spotkanie miało różne fazy, walka toczyła się na całej długości i szerokości boiska. Nikt nie odpuszczał. Gospodarze chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za sobotnią wysoką porażkę. Nie udało się! O jedno trafienie lepsi byli górale.

- Gospodarze zmienili skład. Po wysokiej wygranej, jak to w tym wieku, nonszalancja wkradła się w poczynania mojego zespołu. Przewaga była po naszej stronie, ale zawodziła skuteczność. Mieliśmy 3-4 razy więcej sytuacji niż Fenomen. Skuteczność to nasz odwieczny mankament. Jesteśmy dobrze wyszkoleni technicznie, ale nie potrafimy wykorzystywać doskonałych sytuacji jakie sobie wypracowujemy. Musimy nad tym usilnie pracować. Tymczasem miejscowi grali z kontry. Nie mieli innej na nas metody. Wpadały wrzutki ze środka, czasem ze skrzydła – podsumował prezes Edward Pazdur.

Fenomen Babimost – Wiatr Ludźmierz 0:9 ( 0:2, 0:4, 0:3) i 6:7 (2:2, 1:4 3:1)
Bramki dla Wiatru: Karol Pelczarski 3, Słowakiewicz 2, Widurski 2, Konrad Pelczarski, Zacher (I mecz); Karol Pelczarski 4, Widurski, Słowakiewicz, Konrad Pelczarski (II mecz).
Wiatr: Udziela – Karol Pelczarski, Konrad Pelczarski, Polaczek, Słowakiewicz, Zacher, Niziołek, Widurski, Dominik, Kołodziejczyk, Cyrwus, Jaskierski. Trener Edward Pazdur.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama