01.08.2016 | Czytano: 5000

Szarotki już na lodzie (+zdjęcia)

Brązowi medaliści mistrzostw Polski zakończyli urlopy i dzisiaj rozpoczęli zajęcia na lodzie. 25 graczy stawiło się na pierwszych zajęciach. Zabrakło Joniego Haverinena i Patryka Wsóła (kadra U20).

- Trenować będziemy trzy razy dziennie, dwa razy na lodzie i rano na siłowni – informuje szkoleniowiec „szarotek”. Marek Ziętara. – Duża objętość. Zajęcia w tym cyklu będą trwały do końca sierpnia, potem przejdziemy na trening jednofazowy, przygotowujący do sezonu ligowego. Zajęcia będą przeplatane meczami kontrolnymi. Aktualnie mam do dyspozycji 27 zawodników – trzech bramkarz, dziewięciu obrońców i piętnastu napastników, w tym pięciu obcokrajowców, reszta to nowotarżanie. Oprócz Haverinena pozostali obcokrajowcy dojechali. Joni się ożenił i dostał od nas dwa „miodowe” dni. Jutro po południu ma do nas dołączyć. Na ten moment mogę powiedzieć, że skład jest zamknięty. Mamy dwa wakaty i zobaczymy na jakich pozycjach potrzeba będzie reagować. Atak raczej jest dopięty, ewentualna korekta może dotyczyć defensywy.

Od lewej: Artem Iossafov, Maris Jučers, Jarkko Huttunen.

Odeszło siedmiu graczy: Ondrej Raszka (Telford Tigers; EPIHL - 1. liga Wielka Brytania), Jakub Kania (Frydek Mistek; Czechy), Patryk Wronka (Orli Znojmo; EBEL), Jussi Tapio ( EHC Freiburg; DEL 2), Bryan McGregor (zainteresowny GKS Katowice), Damian Zarotyński (zakończył karierę) i Filip Wielkiewicz (zawieszenie za doping). Pozyskano trzech obcokrajowców: Maris Jučers (łotewski golkiper) oraz Jarkko Huttunen i Artem Iossafov (obaj Finowie).

Kadra Podhala
Bramkarze: Maris Jučers, Błażej Kapica, Paweł Bizub.
I piątka: Joni Haverinen, Maciej Sulka, Jarmo Jokila, Krzysztof Zapała, Artem Iossafov.
II piątka: Oskar Jaśkiewicz, Damian Tomasik, Dariusz Gruszka, Kasper Bryniczka, Jarkko Huttunen.
III piątka: Sebastian Łabuz, Robert Mrugała, Mateusz Michalski, Bartłomiej Neupauer, Jarosław Różański.
IV piątka: Mateusz Wojdyła, Kamil Kapica, Konrad Stypuła, Daniel Kapica, Dawid Olchawski.
Ponadto: Patryk Wsół, Przemysław Michalski, Łukasz Siuty, Alexis Svitac.

Plan sparingów:
9 sierpnia i 10 września: Unia Oświęcim (wyjazd; dom)
12 sierpnia: GKS Katowice (dom)
16 i 19 sierpnia: MHK 32 Liptowski Mikulasz ( wyjazd; dom)
23 i 26 sierpnia: MSHK Żylina (wyjazd; dom)
30 sierpnia i 2 września: HK Spisska Nova Ves (wyjazd; dom)

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama