30.07.2016 | Czytano: 1186

Trwa dobra passa Kota

Na skoczni w Hinterzarten Maciej Kot był drugi w Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Wygrał Andreas Wellinger, a na najniższym stopniu podium uplasował się Stefan Kraft.

Dobra seria Macieja Kota trwa! Polak po dwóch zwycięstwach w Courchevel i Wiśle kolejny raz znalazł się na podium. 0,4 punktu - tyle dzieliło Macieja Kota od kolejnego zwycięstwa w LGP. Choć po pierwszej serii Polak zajmował 4. miejsce, w drugiej serii popisał się najdłuższym skokiem konkursu - 105,5 metra. Wellinger, choć skoczył o 1,5 bliżej od Polaka, otrzymał lepsze noty za styl i dzięki temu znalazł się przed Kotem w końcowej klasyfikacji sobotnich zawodów.

26-letni zawodnik obronił tym samym żółtą koszulkę lidera cyklu. W swoim dorobku ma już 280 punktów i może realnie myśleć o wygraniu całego cyklu. O 84 „oczka” wyprzedza Wellingera. Trzeci jest Kraft, a na 4. pozycję spadł Kamil Stoch - dziewiąty w dzisiejszym konkursie.– Nie ma jeszcze bezbłędnych prób, ale wszystko zmierza w dobrym kierunki. Ważne, byśmy byli powtarzalni – komentował dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

W drugiej serii konkursowej zaprezentowali się również: Klemens Murańka (15. miejsce), Dawid Kubacki (16. lokata), Jakub Wolny (23. pozycja), Piotr Żyła (27. miejsce).

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama