22.07.2016 | Czytano: 1409

Japonia pokonana!

Akademicka reprezentacja Polski kobiet w unihokeju wygrała z Japonią w ostatnim grupowym meczu mistrzostw świata rozgrywanych w Porto. Biało –czerwone zajęły drugie miejsce w grupie i nie awansowały do puli medalowej.

Polki występowały w grupie B, z której tylko triumfator awansował do półfinału czempionatu. Z polskiej grupy prawo to wywalczyły sobie Czeszki. Naszej drużynie przyjdzie zmierzyć się, kolejny raz z Hiszpanią i Japonią, o piąte miejsce w turnieju.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie. 13 minuta okazała się pechowa dla… No właśnie kogo? Polki straciły w tej minucie bramkę, ale – jak się później okazało – było to wszystko na co było stać studentki z kraju Kwitnącej Wiśni. Potem ażurowa piłeczka wpadała już do bramki naszych rywalek. Pięć razy japońskie golkiperki musiały wyjmować ją z siatki. Gdyby nie one, a także kiepska skuteczność naszych pań, to wynik byłby zdecydowanie wyższy. Polki 22 razy zmuszały bramkarki Japonii do kapitulacji, a Młynarczyk dziewięć razy interweniowała. Można powiedzieć, że trzynastka okazała się pechowa dla unihokeistek z Azji.

Polska – Japonia 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Bramki dla Polski: Samson, Szychta, Timek, Bugajska, Kubowicz.
Polska: Młynarczyk – Bugajska, Jasion, Rogala, Krzywak, Kubowicz – Noga, Samson, Fuła, Stenka, Timek – Damps, Florczak, Szychta.

Stefan Leśniowski
zdjęcie Flickr.com

Komentarze

reklama