14.07.2016 | Czytano: 1507

Niewiadoma i Solus Miśkowicz jadą do Rio

238 sportowców, w tym dwóch z Podhala, będzie liczyła polska reprezentacja na Igrzyska XXXI Olimpiady, które odbędą się w sierpniu w Rio de Janeiro.

Wspierać ich będzie 198 osób współpracujących – członkowie sztabu szkoleniowego i medycznego, prezesi Polskich Związków Sportowych i członkowie Misji Olimpijskiej oraz Kierownictwa Reprezentacji.

W polskiej reprezentacji wystąpi 100 kobiet i 138 mężczyzn. Z Podhala zaszczytu reprezentowania biało –czerwonych barw dostąpiły – Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe) i Katarzyna Solus Miśkowicz ( MTB). Dodatkowo w składzie znalazło się też 8 zawodników rezerwowych. Staną się oni olimpijczykami w momencie wystartowania w zawodach. W XXI wieku liczniejszą reprezentację wystawiliśmy tylko w Pekinie w 2008 roku. Wówczas wystartowało 263 polskich sportowców. Po raz czwarty z rzędu nasza reprezentacja liczyć będzie więcej niż 200 sportowców. Wszyscy liczą na to, że w końcu Biało-Czerwoni złamią magiczną granicę 10 medali. Tyle krążków przywożą nasi sportowcy regularnie od igrzysk w Atenach (2004). W historii letnich igrzysk olimpijskich Polska zdobyła 271 medali (65 złotych - 81 srebrnych - 125 brązowych).

-Ten skład gwarantuje zaspokojenie związków sportowych i jest nadzieją na sukcesy w Rio de Janeiro - powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Zarząd upoważnił prezesa do ewentualnych zmian, także do rozszerzenia składu reprezentacji olimpijskiej.

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie chorążym polskiej reprezentacji.

Tutaj pełny skład polskiej reprezentacji www.olimpijski.pl/Media/files/Sklad_RIO_2016_v_zatwierdzona.pdf
 

Stefan Leśniowski

 

Reklama

Komentarze

reklama