19.06.2016 | Czytano: 1130

Trzeba się martwić?

Puchar Świata w kajakarstwie slalomowym we francuskim Pau nie był udany dla biało – czerwonych. Ich dyspozycja przed igrzyskami w Rio de Janeiro jest co najmniej niepokojąca.

Najlepszy wynik był udziałem duetu kanadyjkarzy. Marcin Pochwała i Piotr Szczepański wywalczyli dziewiątą lokatę. Awansowali do finału z piątym czasem półfinału. Nasi reprezentanci popełnili jeden błąd przy pokonywaniu bramek na trasie. W finale zanotowali dwa potknięcia. Na etapie półfinału udział w zawodach zakończyły pozostałe polskie pary. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak uplasowali się na 14. pozycji, natomiast bracia Filip i Andrzej Brzezińscy musieli zadowolić się 16. lokatą. Zwyciężyli Francuzi Tillard/Le Ruyet.

W konkurencji kajakarek złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy – Marie-Zelia Lafont. W eliminacjach odpadły Polki – Natalia Pacierpnik, Joanna Mędoń Polaczyk i Klaudia Zwolińska.

W ostatnich zawodach PŚ przed igrzyskami w Rio znakomicie zaprezentowali się reprezentanci gospodarzy. Francuzi w czterech konkurencjach olimpijskich wywalczyli aż 6 medali, w tym dwa złote.

Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

reklama