03.06.2016 | Czytano: 1729

Wybrano wiceprezesów

W Katowicach po raz pierwszy obradował wybrany przed niespełna tygodniem nowy dziewięcioosobowy zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Najważniejszą decyzją było wybranie dwóch wiceprezesów PZHL-u.

 Zostali nimi poseł Marek Matuszewski i Mirosław Minkina. – Zawsze starałem się wspierać sport, a hokej jest mi szczególnie bliski – komentuje swoją nominację na funkcję wiceprezesa PZHL-u Marek Matuszewski, który przed laty były czynnym hokeistą i do dziś uprawia tę dyscyplinę. – Czuję się doceniony. Hokejowej centrali i prezesowi Dawidowi Chwałce pomagam już od jakiegoś czasu. Funkcja wiceprezesa niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Mamy jasno określony cel w postaci odbudowy hokeja by stał się czołową dyscypliną w Polsce. Wierzę, że ciężką pracą możemy uzyskać efekty – dodaje Marek Matuszewski, który na co dzień jest również wiceprzewodniczącym sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Także po raz pierwszy w zarządzie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie znalazł się Mirosław Minkina. Nowy wiceprezes PZHL-u od trzech lat pełni funkcję team leadera reprezentacji Polski seniorów.

– Hokejem interesowałem się od dziecka. To dla mnie najważniejsza sportowa dyscyplina w życiu. W 2008 roku zostałem sponsorem Polonii Bytom. Z każdą chwilą hokej był mi coraz bliższy. Przez lata poznałem mnóstwo ciekawych osób. Chcę by polski hokej wrócił na właściwe miejsce. Marzę by reprezentacja grała w elicie, a polska drużyna klubowa na przykład w lidze EBEL, co mogłoby być kołem napędowym dla naszej dyscypliny. Jest sporo do zrobienia, nie boję się wyzwań – komentuje Mirosław Minkina, który dziś został także wybrany na prezesa Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie. Będzie pełnił tę funkcję drugą kadencję z rzędu.

Podczas pierwszych obrad nowego zarządu PZHL-u zdecydowano również, że za sprawy regulaminowe będzie odpowiadać Danuta Piorun, a młodzieżowe Robert Zamarlik. W spotkaniu wziął udział również członek nowo wybranej komisji rewizyjnej związku Jerzy Kajzer i sekretarz generalny PZHL-u Janusz Wierzbowski. Kolejne obrady zarządu będą miały miejsce 20 czerwca w Warszawie.

Przypomnijmy, że zarząd PZHL-u na kadencję 2016 – 2020 tworzą Dawid Chwałka, Piotr Demiańczuk, Marcin Hadowski, Marek Matuszewski, Mirosław Minkina, Danuta Piorun, Bogdan Rozwadowski, Robert Zamarlik i Marta Zawadzka.

Informacja prasowa PZHL

Reklama

Komentarze

reklama