30.05.2016 | Czytano: 2840

PPWSZ z Pucharem Polski

W Gdyni rozgrywano Akademicki Puchar Polski w unihokeju. Główne trofeum zdobyli studenci z Nowego Targu, reprezentujący Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa.

Do turnieju zgłosiło się dziewięć zespołów, które przydzielone zostały do dwóch grup eliminacyjnych. Najlepsza w grupie A okazała się reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego, a na drugim miejscu uplasowała się Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Nowego Targu. Nowotarscy studenci pokonali Politechnikę Warszawską 8:0, Uniwersytet Wrocławski 4:0 i Uniwersytet Przyrodniczy Poznań 10:2 oraz przegrali z Uniwersytetem Gdańskim 0:5.

W grupie B pierwsze miejsce zajęła Politechnika Gdańska, a drugie Uniwersytet Jagielloński. W półfinale górale spotkali się z Politechnika Gdańską i po zaciętym boju wygrali 5:3. W finale doszło do derbów Małopolski. Nowotarżanie pewnie pokonali Uniwersytet Jagielloński (4:1) i tym samym zdobyli Akademicki Puchar Polski. Zespół zwycięzców zbudowany został z zawodników i zawodniczek nowotarskich klubów, czołowych w kraju.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Fryźlewicza (PPWSZ Nowy Targ), a najlepszym bramkarzem - Paulinę Młynarczyk (Uniwersytet Jagielloński), byłą zawodniczkę MMKS Podhale Nowy Targ.


 

PPWSZ: Sabina Kaczmarczyk, Anna Kubowicz, Joanna Chlebda, Katarzyna Fuła, Justyna Florczak, Konrad Stypuła, Robert Frysztak, Michał Fryźlewicz, Tadeusz Ligas, Maciej Szewczyk.

Stefan Leśniowski
Zdjęcie: Dział Promocji, Współpracy i Monitorowania Karier Zawodowych PPWSZ
 

Komentarze

reklama