13.05.2016 | Czytano: 1669

Czas na SuperFinał – cz. III: mecz o 3. miejsce Mężczyzn

Zanim dojdzie do derbowego pojedynku między Szarotką a Góralami, w meczu o brąz unihokejowej Salming Ekstraligi Mężczyzn zmierzą się MUKS Zielonka i UKS Fenomen Babimost.

Ci pierwsi w półfinale play-off po zaciętych spotkaniach okazali się gorsi od nowotarskiej Szarotki, która w ostatnich dwóch sezonach przeszła gruntowną przebudowę. Zielonki zabraknie w finale po raz pierwszy od trzech sezonów, w których to podejmowała ona w meczach o złoto: Górali (sez. 2012/2013), Szarotkę (sez. 2013/2014) oraz ponownie Górali (sez. 2014/2015). Teraz czeka ją pojedynek o 3. miejsce Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Jakub Udziela: Niestety nie udało się wam w tym roku awansować do finału. Wspominacie jeszcze mecze z Szarotką czy staracie się już tylko myśleć o spotkaniu o brąz?
Maciej Bogdański: No cóż, niestety nie zawsze się wygrywa i trzeba się z tym pogodzić. Od kilku sezonów toczyliśmy równorzędne pojedynki z Szarotką i tym razem to oni okazali się lepsi. Wiemy jakie były powody naszej porażki i mam nadzieję, że każdy z nas wyciągnął z tamtych spotkań wnioski. Nie myślimy już o tym co było i skupiamy się na ostatnim meczu w tym sezonie. Jesteśmy w pełni zmotywowani do tego, by zdobyć brąz i odbudować morale zespołu.

W meczu o 3. miejsce zagracie z Babimostem, zespołem nieprzewidywalnym. Myślisz, że chłopaki z Fenomenu mogą was czymś zaskoczyć?
- Jak sam powiedziałeś - jest to przeciwnik nieprzewidywalny, który pokazał nieraz w tym sezonie, że potrafi postawić się każdemu. Mimo że wygraliśmy z nimi oba spotkania w rundzie zasadniczej, to absolutnie nie lekceważymy rywala. Tamte spotkania to przeszłość, a w nadchodzącym meczu decydować będzie przede wszystkim dyspozycja dnia. Mimo wszystko znamy swoją wartość i jedziemy do Nowego Targu w jednym celu – by zdobyć brązowy medal!

Masz już swoje typy jeśli chodzi o mecze kobiet oraz derbowy finał między Szarotką a Góralami?
- Jakieś tam swoje typy mam. Jeśli chodzi o kobiety to myślę, że brąz zdobędzie Podhale, a złoto… no cóż. Nie może być inaczej jak zwycięstwo Trzebiatowa! Mam nadzieję, że "moje" dziewczyny wreszcie zdobędą upragniony tytuł! W finale mężczyzn stawiam na Szarotkę, bo jak już przegrywać to z najlepszymi (śmiech)!

Jak myślisz: co spotka cię w tym roku na SuperFinale w Nowym Targu? Albo co chciałbyś, by cię spotkało? Co sobie obiecujesz po tej imprezie?
- W zasadzie sam nie wiem czego się spodziewać, bo niestety prawda jest taka, że z organizacją w Nowym Targu bywało różnie. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję, że impreza będzie godna tej rangi, a zarówno oprawa jak i kibice dopiszą nie tylko na ostatnim spotkaniu. Jak będzie – zobaczymy!

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego według ciebie 14. maja nie może zabraknąć kibiców na trybunach?
- Powód jest prosty. Osiem najlepszych drużyn męskich i żeńskich w Polsce, najpiękniejsze i najlepsze zawodniczki oraz najprzystojniejsi i najlepsi zawodnicy kraju w jednym miejscu w jednym czasie. Taka okazja nie zdarza się na co dzień, więc każdy kto ma możliwość powinien przyjść na nowotarską halę – na pewno nie pożałuje!

 

Maciej Bogdański z numerem 91 (autor: Leszek Łopuszyński)

Jak już zostało wspomniane, zespół spod Warszawy podejmie w meczu o brąz nieprzewidywalnego beniaminka z Babimostu, który najpierw wyeliminował w ćwierćfinale faworyzowane Wejherowo, a potem – w półfinale – mocno postawił się utytułowanym Góralom.

Jakie nastawienie przyjmują młodzi zawodnicy Fenomenu przed SuperFinałem? Spytaliśmy o to Filipa Łukaszewskiego – Reprezentanta Polski do lat 19 i świetnego defensora, o którym w samych superlatywach wypowiadają się gracze Ekstraligi.

Aleksander Hamrol: Jaka atmosfera panuje w Babimoście przed rywalizacją z wyżej notowaną Zielonką?
Filip Łukaszewski: Jesteśmy pełni motywacji, ale humory dopisują. Nic szczególnego się u nas nie dzieje, bawimy się grając i to samo będziemy próbowali robić za parę dni.

Czego spodziewasz się po organizacji oprócz czynnika sportowego?
- Fajnie byłoby zobaczyć jakieś cheerleaderki. Liczę też, że nie zabraknie siedziska dla ludzi i pogoda dopisze!

Kogo typujesz do wygranej w finałowej rywalizacji Szarotka - Górale?
- Przede wszystkim chciałbym zobaczyć dobry mecz i fajne widowisko. W obu z tych drużyn mam kolegów i nie chciałbym być jednostronny. Po prostu niech wygra lepszy!

Jak więc zachęciłbyś kibiców aby przyszli na ostatnie mecze sezonu?
- Drogi Kibicu i Entuzjasto! Zwracam się do Ciebie, żebyś wpadł pooglądać trochę unihokeja, bo warto! Bo i ja będę oglądał, bo będzie mnóstwo fajnych ludzi i będzie przednio! Od siebie dorzucam słońce!

(autot Floorball24.pl)

Tak wyrównanych i nieprzewidywalnych pojedynków o medale w polskim unihokeju nie było już dawno. SuperFinał w Nowym Targu może być świetną imprezą, pełną tego, co najlepsze w tej pięknej dyscyplinie sportu. Napawa to też dużym optymizmem, bowiem wyrównany poziom ligi może świadczyć o tendencji zwyżkowej polskiego floorballu.

Mecz o brązowy medal rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00. Sześć godzin później, o 20:00 odbędą się nowotarskie derby, które zdecydują o Mistrzostwie Polski.

Zachęcamy również do obejrzenia zwiastunu SuperFinału:

Opracowali: Jakub Udziela i Aleksander Hamrol

Komentarzereklama