07.04.2016 | Czytano: 1273

Finał nie dla PPWSZ

– Gospodarze bardzo brzydko grali, faulowali. Muraszow po kopnięciu w głowę wylądował w szpitalu, a Katin skończył z rozciętą głową – mówi Stanisław Pala, kierownik drużyny PPWSZ.

Akademicy z Nowego Targu w półfinale play off zakończyli udział w tegorocznej edycji EUHL. Po porażce u siebie, również dzisiaj nie sprostali prażanom na ich lodzie.

Polski zespół przyjechał z nastawieniem odwrócenia losów rywalizacji. Dzielnie się trzymał do 10 minuty. Ta okazała się bardzo pechowa dla nowotarżan. W odstępie 14 sekund stracili dwa gole i „wsadzili na konia” gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą dorzucili trzecie trafienie. Zmusili też trenera Andrieja Parfionowa do zmiany bramkarza. Po stracie drugiego gola do boksu zjechał Popow, a zastąpił go Muraszow.

Przyjezdni na początku drugiej odsłony zdobyli gola i wydawało się, że doda im skrzydeł. Mimo wielu okazji nie udało się drugi raz umieścić w krążka w bramce prażan, ale też, w tej części meczu, nie pozwolili się trafić.

W trzeciej tercji gospodarze szybko zaskoczyli przeciwnika. W odstępie 3 minut zdobyli dwa gole, a gdy w 50 min. dołożyli kolejne trafienie z karnego, stało się jasne, że tego meczu już nie wypuszczą z rąk. Nowotarżanie zdołali odpowiedzieć trafieniem Paramonowa. Na więcej ich nie było stać, mimo iż końcówkę, przez niespełna 5 minut, grali w przewadze. W 55 minucie Muraszow został kopnięty w głowę i zemdlał. Do bramki wrócił Popow.

– Czekamy na pogotowie – powiedział kierownik drużyny, Stanisław Pala, gdy się do niego dodzwoniliśmy. – Gospodarze bardzo brzydko grali, faulowali. Katin ma rozciętą głowę i Rovny dostał karę meczu. Za dużo błędów popełniliśmy. Za dużo chłopacy chcieli, a to nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem i opanowaniem. Najlepiej zagraliśmy w drugiej tercji. Szkoda, że Alimow nie wykorzystał sytuacji sam na sam na 3:2, bo były momenty, że gospodarze wystrzeliwali krążek z własnej tercji.

Debiut nowotarskich akademików w EUHL można uznać za udany. Awansowali do półfinału play off, a w sezonie zasadniczym uplasowali się na czwartym miejscu. Na takim też ukończyli rozgrywki.

UK Praga –PPWSZ Podhale Nowy Targ 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)
1:0 Huczko – Bicha – Szvariczek (9:01)
2:0 Kasala – Herr (9:15)
3:0 Kasala – Rovny – Huczko (16:57)
3:1 Kondraszow – Katin (23:59)
4:1 Gremlica – Kratky (41:07)
4:2 Paramonow - Kondraszow (41:40)
5:2 Rovny – Huczko – Bicha (44:12 w przewadze)
6:2 Bicha (50:20 karny)
Stan rywalizacji play off do dwóch wygranych: 2:0.
PPWSZ Podhale: Popow ( 9:15 Muraszow; 54:10 Popow) – Katin, Latiuk, Paramonow, Ugłow, Kondraszow – Koczetkow, Polinin, Kurbatow, Baszirow, Alimow – Michalski, Woropaj, Panczakiewicz, Siuty, Maksimowicz oraz Svitac. Trener Andriej Parfionow.