23.03.2016 | Czytano: 1885

PPWSZ w półfinale EUHL!

Akademicka drużyna hokejowa z Nowego Targu wygrała drugie spotkanie ze studentami z Trenczyna i awansowała o półfinału play off EUHL ( European University Hockey League). W nim zmierzą się UP Praga, najlepszym zespołem po sezonie zasadniczym.

Wynik spotkania już 83 sekundzie otwarł ten, którego wyjazd do Trenczyna stał pod znakiem zapytania. – Ma problemy ze stopą i chyba z nami nie pojedzie – mówił przed wyjazdem kierownik drużyny, Stanisław Pala. Kilka chwil później pojawił się Panczakiewicz i oznajmił. – Biorę gąbki i spróbuję jeździć. Jak będzie dobrze to pojadę na mecz. Jak tu zostawić chłopaków – odparł zawodnik.

Dał sygnał do ataku. Gospodarze stawiali o wiele mniejszy opór niż w Nowym Targu, gdzie przegrali tylko 4:3. Akcje ekipy Andrieja Parfionowa zazębiały się, miały styl i polot. W 12 minucie Kondraszow utonął w objęciach kolegów, po tym, jak nie dał najmniejszych szans miejscowej ostatniej instancji. Jeszcze przed przerwą goście wykorzystali grę w przewadze iż trzybramkową zaliczką zdecydowanie lepiej i spokojnie im się grało.

W drugiej tercji dorzucili kolejne dwa gole i już można było myśleć o grze w półfinale EUHL. Nawet stracony gol nie wybił ich z równowagi. Do końca kontrolowali przebieg spotkania, dorzucając w 56 minucie kolejnego gola do „plecaka” Gladiatorów.

- Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, lepsze niż w Nowym Targu – mówi kierownik zespołu, Stanisław Pala. – Duże tempo, wiele składnych i przemyślanych akcji. Bramkarze mogli się wykazać, bo dużo strzelano. Super zabronił Popow, wyciągnął kilka takich krążków, że ręce same składały się do oklasków. Mieliśmy dużo świetnych sytuacji, ale brakowało precyzji w ich wykańczaniu. Okrasą spotkania był gol na 4:0 Paramonowa. Po przyjęciu podania uderzył z pierwszego w przeciwległy róg bramki i golkiper nawet nie drgnął.

Gladiators Trenczyn – PPWSZ Podhale Nowy Targ 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
0:1 Panczakiewicz – Siuty (1:23)
0;2 Kondraszow – Bariszow (11:11)
0:3 Bariszow – Alimow – Kurbatow (18:31 w przewadze)
0:4 Paramonow – Koczetkow – Maksimowicz (22:59)
0:5 Paramonow – Kondraszow (25:47 w przewadze)
1:5 Jankovych – Schaffer (32:16)
1:6 Paramonow – Ugłow – Kondraszow (55:53)
Stan rywalizacji 0:2 do dwóch wygranych.
PPWSZ Podhale: Popow; Latiuk, Katin, Paramonow, Ugłow, Kondraszow – Polinin, Michalski, Baszirow, Siuty, Maksimowicz – Panczakiewicz, Kurbatow, Woropaj, Olchawski. Trener Andriej Parfionow.