14.02.2016 | Czytano: 418

Ziobro na podium

Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w konkursie skoków w Zakopanem w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Bardzo dobrze spisali się jego koledzy z reprezentacji. W pierwszej „10” znalazło się aż czterech naszych zawodników.

Tak jak wczoraj, konkurs na Wielkiej Krokwi zdominowali reprezentanci Austrii. Wczoraj zajęli całe podium, dzisiaj z najniższego stopnia zrzucił jednego z nich Jan Ziorbo. Polak stanął na podium w towarzystwie Ulricha Wohlgenannta i Thomasa Dietharta.

Ziobro na półmetku rywalizacji, po skoku na 123,5 m, zajmował siódme miejsce. W finale nasz reprezentant poszybował na 131 m i awansował na podium. Tuż za nim znalazł się Jakub Wolny. Podopieczny Macieja Maciusiaka lądował na 123 i 132 metrze.

Bartłomiej Kłusek dzięki próbom na 125,5 i 127,5 m zajął szóste miejsce. Ex aequo z Polakiem sklasyfikowany został Clemens Aigner. Austriak skoczył 122,5 i 128 m. Pierwszą „10” zamknął Krzysztof Biegun, po skokach 115 i 130,5 metrze. Na jedenastym miejscu uplasował się Łukasz Podżorski, któremu zmierzono 126 i 120,5 m. Tuż za nim znalazł się Przemysław Kantyka (117 i 127 m), a Krzysztof Miętus ( 117 i 120 m) otworzył trzecią „10”.

Do finałowej rundy nie zakwalifikował się Adam Ruda (33 miejsce; 115 m), Andrzej Zapotoczny (40 miejsce; 114,5 m), Klemens Murańka (43 miejsce; 106, 5m) i Aleksander Zniszczoł (57 miejsce; 106 m). Tomasz Byrt został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Konkurs ponownie wygrał Ulrich Wohlgenannt, po skokach 123 i 131 i o 13 pkt. wyprzedził Thomasa Dietharta.