20.01.2016 | Czytano: 1909

Zmarł Zdzisław Soliwoda

Nauczyciel, radny, społecznik, niestrudzony propagator szachów. Miał 47 lat. Zdzisław Soliwoda był nauczycielem historii i zajęć artystycznych w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. Był radnym gminy Krościenko. W tej kadencji, podobnie jak w poprzedniej - dietę radnego przeznaczał na nagrody w organizowanych przez siebie turniejach szachowych.

Podhale24 i SportowePodhale przez lata ubogacały Jego relacje z szachowych rozgrywek. Udostępniał nam także swoje relacje z wydarzeń kulturalnych z terenu gminy. Nie byliśmy jedyni, bowiem jak na prawdziwego miłośnika regionu przystało - dzielił się swoimi pasjami i talentami szeroko, by jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć ile ważnych, ciekawych i wartościowych inicjatyw realizowanych jest w gminie.

Był bardzo pracowity - w tej kadencji Rady Gminy pracował w trzech komisjach. Jego zaangażowanie w życie społeczne regionu zostało docenione. W ubiegłorocznym plebiscycie Aktywni Roku, organizowanym w Nowym Targu - znalazł się w gronie finalistów.

s/

Komentarze

reklama