05.12.2015 | Czytano: 1180

Dwa miejsca na podium

Męska drużyna w składzie: Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka zajęła trzecią lokatę podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w niemieckim Inzell. Polacy ulegli Holendrom i Norwegom.

Również Artur Waś zajął trzecie miejsce na dystansie 500 metrów. Zwyciężył Kanadyjczyk Junio Gilmore - 34,86. Taki sam czas jak Polak uzyskało jeszcze dwóch innych zawodników, o miejscach decydowały tysięczne części sekund. W grupie B dobrze wypadł Artur Nogal, zajmując drugie miejsce, Piotr Michalski był dziewiąty.

Na dystansie 3 km biało –czerwone rywalizowały w grupie B. Najlepsza z czwórki startujących Polek była Luiza Złotkowska, która uplasowała się na czwartej pozycji. Najszybsza w grupie A była utytułowana Czeszka Martina Sablikova.