06.09.2015 | Czytano: 1352

Drużyna akademicka w EUHL! (+zdjęcia)

Dzisiaj byliśmy świadkami podpisania porozumienia między rektorem PPWSZ Iwo Grysem a Jaroslavem Straką, prezydentem Europejskiego Uniwersyteckiego Stowarzyszenia Hokeja (EUHA) o przystąpieniu nowotarskiej uczelni do rozrywek EUHL.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu w porozumieniu z MMKS uruchomiła innowacyjny projekt pod nazwą Uczelniana Drużyna Hokejowa (UDH) dającą szansę utalentowanej sportowo młodzieży jednoczesnego rozwoju zawodniczego w hokeju na lodzie oraz zdobywania zawodu w ramach prowadzonych przez uczelnie licencjonowanych, inżynierskich i magisterskich kierunków studiów.

W drużynie prowadzonej przez Andrieja Parfionowa grają obecnie zawodnicy z Rosji, Ukrainy i Polski. W ubiegłym sezonie ekipa ta występowała w naszej  pierwszej lidze i zajęła w niej czwarte miejsce. Celem dalszego rozwoju sportowego drużyny uczelnia postanowiła zgłosić ją do rozgrywek EUHL w nadchodzącym sezonie. Wystąpi w dywizji wschodniej z uniwersyteckimi drużynami z Austrii, Czech, Słowacji i Węgier.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Mateusz Leśniowski
 

Komentarze







reklama