30.08.2015 | Czytano: 1188

Cztery medale ME

Cztery medale wywalczyli polscy kajakarze górscy podczas mistrzostw Europy juniorów i U23 w Krakowie w ostaniem dniu imprezy.

Złoty medal w U23 wywalczyli aktualni mistrzowie świata, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a srebro powędrowało do braci Filipa i Andrzeja Brzezińskich. Niespodziewaną mistrzynią Europy juniorek została nasza kajakarka, Klaudia Zwolińska.
Finał był prawdziwym pokazem mocy polskich dwójek. Triumfatorzy wykręcili bardzo dobry czas– 90.87. Mistrzowie świata pokonali czwartą parę MŚ seniorów z Deep Creek, Filipa i Andrzeja Brzezińskich różnicą +0.48. Drużyna C2 także stanęła na najwyższym stopniu podium.

Dość niespodziewanie po złoty medal wśród juniorek sięgnęła Klaudia Zwolińska (K1). Już w eliminacjach pokazała prawdziwy „lwi pazur”. W półfinale wywalczyła awans z szóstym czasem (+4.44). Popełniła jeden błąd. W finale już się nie pomyliła. Popłynęła świetnie, osiągając rezultat 90.79. Drugą Ninę Weratschnig (Austria) pokonała różnicą +5.45s!