28.08.2015 | Czytano: 747

Dobre otwarcie

Na torze Kolna w Krakowie rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów i U23 w kajakarstwie górskim. Odbyły się eliminacje. Dobrze w nich zaprezentowali się reprezentanci Polski.

W pierwszym wyścigu eliminacyjnym K1 młodzieżowców drugie miejsce zajął Maciej Okręglak, który walczy już na poziomie pierwszej dziesiątki seniorskiego Pucharu Świata. Uzyskał czas 80.51 i o nieco ponad sekundę dał się wyprzedzić jedynie Włochowi Zeno Ivaldiemu. Piąty w tej grupie był Eryk Lejmel. W drugiej grupie płynął Rafał Polaczyk i także zakwalifikował się do dalszej rywalizacji. Popłynął szybko, ale mało dokładnie, zarobił 4 sekundy karne.

Wiktor Sandera popłynął w eliminacjach bezbłędnie i uzyskał rezultat 83.10. Najlepszy wynik wśród juniorów w zmaganiach kajakarzy uzyskał Thomas Strauss (81.12), Drugi był Hiszpan Jordi Cadena (+1.53). Awans do półfinału wywalczyli dwaj pozostali Polacy – Krzysztof Majerczak (+4.72) oraz Jakub Brzeziński (+6.79).

W komplecie eliminacje przeszli również kanadyjkarze. W kategorii juniorów do dalszej fazy awansowali Kacper Sztuba (6), Przemysław Nowak (11) i Dominik Janur (15) oraz Justyna Janczy (7) i Aleksandra Stach (8). W grupie młodzieżowców tej samej sztuki dokonali Igor Sztuba (11), Kacper Gondek (14) i Rafał Kij, a nie udało się Ewie Hurkale.

W K1 kobiet U23 żadna z naszych reprezentantek w wyścigu pierwszej szansy nie przebiła się do dalszej fazy. Kinga Czernek, Edyta Rosiek i Aleksandra Pasiut płynęły w drugiej serii.

Juniorki spisały się znacznie lepiej. Wygrała grupę Klaudia Zwolińska z czasem 94.28. Do dalszej rywalizacji przeszła Sara Ćwik, a sztuka ta nie udała się Anieli Wiecheć. Nie zdołała też zakwalifikować się z drugiej serii.

W C2 juniorów trzy nasze duety będą płynąc w dalszej fazie czempionatu - Marcin Janur z Arturem Kolatem (7), Krzysztof Zych z Wojciechem Klatą (9) i Hubert Wawryk/ Michał Woś (12).

W C2 młodzieżowców najszybsi byli bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (91.71), a na trzeciej pozycji sklasyfikowany zostały duet mistrzów świata U23 – Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczyk (+6.44). Do dalszej fazy rywalizacji przebiła się para Adam Kwak i Igor Sztuba (+19.65).

Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

reklama