10.08.2015 | Czytano: 1183

Dziewięć razy „pudło”

Polacy dziewięć razy stawali na podium w drugim dniu finałów Pucharu Europy juniorów kajakarstwie górskim, które rozegrane zostały w Krakowie. Dwa razy, podobnie jak dzień wcześniej, stawali na jego najwyższym stopniu.

Dokonał tego Paweł Smolarski w U23 i Kacper Sztuba w U16. Obaj w kanadyjce jedynce. W tej pierwszej kategorii wiekowej na najniższym stopniu znalazło się miejsce dla Adama Kozuba, a piątą lokatę okupił Igor Sztuba. W U16 drugi nasz reprezentant Artur Kolat ukończył slalom na piątej pozycji.

Biało –czerwoni wywalczyli dwa srebrne krążki w C-2 Marcin Janur wspólnie z Arturem Kolatem (U16) oraz w K1 Klaudia Zwolińska (U18). W tej ostatniej konkurencji pierwszą dziesiątkę zamknęła Aniela Wiecheć.

Brązowe krążki padły łupem Rafała Polaczyka (U23), Małgorzaty Mędoń również (U14) i Marcina Janura (U16). Wszyscy w K-1. Nowak wywalczył brązowy krążek w C-1 (U18), a na szóstej pozycji sklasyfikowano Dominika Janura.

Blisko podium, na czwartej pozycji, zawody ukończył Kacper Zachwieja w C-1 wśród 14-latków. Dwa szóste miejsca przypadły - Aleksandrze Stach w C-1( U16) i Kubie Brzezińskiemu w K-1 (U18). W tej ostatniej kategorii i konkurencji Krzysztof Majerczak uplasował się na dziewiątej pozycji.